Intense Pulsed Light, znana jako depilacja IPL, ogranicza odrastanie włosów poprzez zastosowanie delikatnych impulsów światła w celu podgrzania cebulki włosa (mieszków włosowych). Światło, to z naukowego punktu widzenia promieniowanie elektromagnetyczne. Podczas emisji szybkich błysków głowicę urządzenia przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – niszczenie mieszków włosowych. To sprawia, że włosy przechodzą w fazę spoczynku, a ich odrastanie jest znacznie spowolnione. Zabieg IPL powtarzasz co dwa tygodnie przez osiem tygodni, a następnie powtarzasz co 6-8 tygodni, aby utrzymać efekt.
Zalety depilacji IPL
Jedną z wielu zalet urządzenia IPL jest to, że depilacja światłem IPL z jego wykorzystaniem jest praktycznie bezbolesna. Intensywne światło pulsacyjne IPL jest bardzo skuteczne i zapewnia długotrwałą gładkość skóry na różnych częściach ciała, bez potrzeby codziennego golenia lub innych kłopotliwych metod usuwania włosów. Po depilacji mieszek włosowy pozostaje pusty. Możemy usuwać włosy rosnące na różnych głębokościach i u osób o różnych karnacjach. Zabieg jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i naczynkowej. Krótki czas - naświetlane są kolejne fragmenty skóry, np. pachy – 5 min., bikini – 15 min.
Depilacja IPL nie ma wad?
Urządzenia do depilacji IPL zostały opracowane we współpracy z wiodącymi naukowcami oraz dermatologami. Jak informuje przedstawiciel firmy Philips prawidłowo używane urządzenie Philips Lumea Prestige nie powinno mieć negatywnego wpływu na skórę ani ciało, zarówno w perspektywie krótko- jak i długoterminowej. Depilacja światłem w domu jest całkowicie bezpieczna. Urządzenie posiada szereg wbudowanych funkcji, dzięki którym zabiegi są tak proste i skuteczne, jak to jest tylko możliwe, i minimalizują ryzyko. Urządzenie posiada czujnik, który sprawia, że impuls światła uwalniany jest tylko wtedy, gdy nasadka jest prawidłowo ustawiona na skórze i ma z nią pełny kontakt. Ponadto czujnik pozwala mierzyć odcień skóry – wystarczy tylko nacisnąć na przycisk. Zalecając najlepsze ustawienie dla indywidualnego kolorytu skóry, Lumea pozwala osiągać optymalne rezultaty. Urządzenie kontynuuje pomiar odcienia skóry przez cały zabieg i nie będzie migać, jeśli nie jest to bezpieczne - gdy intensywność wiązki IPL jest zbyt wysoka.
Przeciwskazania do stosowania IPL
Bezwzględnym przeciwwskazaniem są:
nowotwory skóry, zmiany barwnikowe, choroby tkanki łącznej,skłonność do powstawania blizn ponad powierzchnię skóry,padaczka (epilepsja),fotodermatozy – grupa chorób wywoływanych przez światło słoneczne;nadwrażliwość na światło słoneczne, ciąża, aktywna opryszczka – bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegów na twarzy,uszkodzenia skóry i wypryski w miejscu przeprowadzania zabiegu – rany, wysypki niewiadomego pochodzenia, zaczerwienienia lub obrzękimetalowe protezy i implanty w miejscu przeprowadzania zabiegu – okolice te należy przykryć białym wacikiem i zachować margines bezpieczeństwa strzału, rozrusznik serca.
Przed zabiegiem i zakupem urządzenia IPL skonsultuj się z dermatologiem.