Badania DNA dowodzą, że kobiety są trzy razy bardziej podatne na migrenowe bóle głowy, niż mężczyźni. Odpowiadają za to ich geny.
Migreny mogą trwać nawet trzy dni bez przerwy, towarzyszą im nudności i wrażliwość na światło. Są dosyć trudne do zwalczenia. Naukowcy z Harvard Medical School przebadali 23 000 osób i znaleźli trzy geny, które odpowiadają za migrenowe bóle głowy. Żaden z nich jednak nie wyjaśnia uciążliwej wrażliwości na światło. Aby to zbadać, naukowcy z Harvardu muszą przeprowadzić badania na szerszą skalę. Dowiedzą się wówczas dlaczego niektórych z nas migrena dopada częśniej niż innych.
Patrz też: Co robić, kiedy dopada cię migrena
Również naukowcy z Wellcome Trust Sanger Institute w Cambridge zajęli się problemem migreny. Zauważyli, że osoby cierpiące na migreny są podatne także na inne choroby. Ich badania wykazały także, że 25% mężczyzn, których nękają migrenowe bóle głowy są bardziej zagrożeni chorobami serca. Kobiety i mężczyźni miewający migreny są także narażeni na choroby układu krwionośnego. Dodatkowo palenie papierosów nasila te zagrożenia.