Liście laurowe mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Ich właściwości warto wykorzystać także w kadzidle

i

Autor: Shutterstock Liście laurowe mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Ich właściwości warto wykorzystać także w kadzidle

Warto wiedzieć

Każdego dnia palę garść liści laurowych. Dzięki temu moje życie jest lepsze niż przedtem. Korzyści palenia liści laurowych

Dlaczego warto palić liście laurowe? Dla wielu osób liście laurowe to przede wszystkim przyprawa. Chętnie dodajemy je do barszczu, kiszenia ogórków czy bigosu, jednak już od czasów starożytnych licie wawrzynu były cenione ze względu na swoje właściwości aromatyczne. Dlatego warto znać niesamowite właściwości spalania liści laurowych. Dzięki nim odzyskamy spokój ducha i nie tylko.

Dlaczego warto palić liście laurowe? 

Palenie liści laurowych ma szereg zalet. Oprócz zastosowania wawrzynu jako przyprawy czy naparu możemy zrobić z niej kadzidło i wykorzystać jego cenne właściwości. Praktyka, która może poprawić ogólne samopoczucie, dlatego warto włączyć ją do codziennej rutyny. Oto 5 niesamowitych właściwość spalania liści laurowych każdego dnia.

Co daje palenie liści laurowych? Właściwości aromaterapeutyczne i relaksacyjne

Delikatnie smużące się liście laurowe uwalniają przyjemny i uspokajający aromat, który pomaga stworzyć relaksującą atmosferę w domu lub (jeśli to możliwe) w miejscu pracy. Zapach takiego kadzidła ma właściwości redukujące stres oraz niepokój i działa relaksacyjne. Zapach tlących się liści laurowych może poprawić nastrój i zapewnić kojącą atmosferę, co czyni go doskonałym dodatkiem do codziennej rutyny.

Co daje palenie liści laurowych? Dobry wpływ na układ oddechowy

Dym ze spalonych liści laurowych zawiera korzystne związki, takie jak eukaliptol i linalol, znane ze swoich potencjalnych korzyści dla układu oddechowego. Oddychanie powietrzem, w którym znajdują się te związki, może być pomocne przy łagodzeniu kaszlu, przeziębienie i zapalenie oskrzeli. Tlące się liście laurowe mogą być szczególnie korzystne jesienią i zimą, kiedy często występują dolegliwości układu oddechowego.

Co daje palenie liści laurowych? Odstrasza owady

Liście laurowe mają naturalne właściwości odstraszające owady, co czyni je cennym narzędziem w walce z uporczywie nękającymi nas owadami. Tlące się liście laurowe uwalniają olejki eteryczne takie jak eugenol i mircen, które odstraszają komary, muchy i inne owady. Kadzidłu z wawrzynu będzie więc świetną naturalną alternatywą dla chemicznych repelentów.

Co daje palenie liści laurowych? Zwiększa koncentrację i rozjaśnia umysł

Zapach tlących się liści laurowych może pomóc oczyścić umysł, poprawić koncentrację i stymulować funkcje poznawcze. Warto używać takiego kadzidła, jeśli czujemy się zmęczeni lub mamy problem z zebraniem myśli. Zapach dymu wawrzynowego pomoże rozjaśnić umysł.

Co daje palenie liści laurowych? Naturalny odświeżacz powietrza

Dzięki zachwycającemu aromatowi tlące się liście laurowe mogą służyć jako naturalny odświeżacz powietrza, eliminując nieprzyjemne zapachy w domu. Niezależnie od tego, czy chcemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów po gotowaniu, stęchłego powietrza, naturalne kadzidło z podpalonych liści laurowych zneutralizuje nieprzyjemną woń i pozostawi odświeżający zapach.

Palenie liści laurowych. Przeciwwskazania

Chociaż spalanie liści laurowych może przynieść wiele korzyści, trzeba przy tym zachować ostrożność. Zawsze spalamy liście laurowe w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od łatwopalnych materiałów. Tlących się kadzideł nie zostawiamy bez opieki, zawsze trzeba mieć na nie oko. Ponadto, jeśli masz choroby układu oddechowego lub nadwrażliwość, zanim zaczniesz palić liście wawrzynu, skonsultuj się z lekarzem i sprawdź przeciwwskazania.

ZOBACZ TEŻ: Myślisz, że to mirabelki? Te śliwki pachną końcem lata, są niedoceniane i w dodatku błędnie nazywane. Szkoda, bo przepisy na ich wykorzystanie się nie kończą. Poznaj najbardziej tajemnicze śliwki w Polsce

Sonda
Używasz liści laurowych jako kadzidła?
Najkrótsza ulica w Polsce ma tylko 22 metry! Nikt przy niej nie mieszka
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają