Gdynia tutaj dobrze  się mieszka

i

Autor: materiały prasowe

Wieści z Trójmiasta. Gdynia tutaj dobrze się mieszka

2015-11-27 3:00

Choć w Trójmieście ceny nieruchomości nie idą w górę, to także nie ma co liczyć na to, że spadną. Gdynia to nowoczesne miasto, które szczególnie upatrzyli sobie młodzi jako miejsce zamieszkania.

Gdynia to najbardziej na północ wysunięte miasto Trójmiasta. Zajmuje powierzchnię 125 km kw. I liczy sobie ok. 250 tys. mieszkańców. Miasto dzieli się na 22 dzielnice, z których największa to Chwarzno-Wiliczno, a najmniejsza to Kamienna Góra. Buduje się tu dużo. Wystarczy wymienić Hossę z inwestycjami Patio Róży, Wiczlino-Ogród i Sokółka Zielenisz, firmę Semeko z inwestycją Horyzonty Gdyni oraz EuroStyl z inwestycjami Mareno czy Osiedle Morskie.

Miasto na piątkę z plusem

Jakiś czas temu ankieterzy z firmy MillwardBrown pytali mieszkańców o ocenę (w skali od 1 do 6) ich miast. Oceniano komunikację publiczną, stan ulic, dostępność tras rowerowych, poczucie bezpieczeństwa, dostępność żłobków i przedszkoli, estetykę miasta, ofertę spędzania wolnego czasu i rozwój miasta. W większości tych kategorii Gdynia zostawiła pozostałe polskie miasta daleko w tyle - zdobyła najlepsze noty albo, w najgorszym razie, jedne z najlepszych. Gdynianie wystawili też swojemu miastu piątkę z dużym plusem.Trudno im się dziwić - morską plażę mają na wyciągnięcie ręki. Do pracy dojadą nie tylko komunikacją miejską, ale także rowerem - infrastruktura rowerowa jest w Gdyni całkiem dobrze rozbudowana, a ścieżek rowerowych jest aż 40.

Raj dla rodzin

W Gdyni mieszkania najchętniej kupują ludzie młodzi, bo miasto sprzyja biznesowi oraz rodziny z małymi dziećmi. Mają w czym wybierać, ponieważ powstaje tu sporo inwestycji dostępnych w programie Mieszkanie dla Młodych.

Jednym z podstawowych warunków, jakie trzeba spełnić, by móc ubiegać się o dopłatę z "MdM" jest wiek - to program dla osób poniżej 35. roku życia, które do tej pory nie posiadały żadnej nieruchomości. Jeśli o dopłatę stara się małżeństwo lub nieformalna para, to pod uwagę brany jest wiek młodszego z nich. Należy również mieć zdolność kredytową, ale wkład własny nie może przekraczać 50 proc. wartości mieszkania. Wsparcie państwa polega na jednorazowym dofinansowaniu tego wkładu w momencie wypłaty kredytu (musi być zaciągnięty na co najmniej 15 lat).

Na więcej ułatwień mogą liczyć rodziny wielodzietne. W ich przypadku nie ma ani limitu wieku, ani też wymogu o tym, by nie mieć wcześniej mieszkania. Mogą również liczyć na dopłatę wysokości nawet 30 proc. wartości wybranej przez siebie nieruchomości. Nic, tylko zmieniać mieszkanie na większe.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki