Oddech, który truje

i

Autor: Getty Images

Jak oczyszczać powietrze w domu? Te rozwiązania pomogą zachować zdrowie

2021-06-22 10:21

Zanieczyszczone powietrze to poważny problem, z którym zmaga się od lat nasza cywilizacja. Niestety z każdym rokiem sytuacja pogarsza się coraz bardziej. Przekłada się to przede wszystkim na komfort życia i zdrowie wielu społeczeństw, dla których zatrważająco wysoki poziom szkodliwych substancji w otaczającym powietrzu może mieć nieodwracalnie negatywne skutki. Zanieczyszczenia są trudne do wyeliminowania i otaczają nas na każdym kroku – na ulicy, w biurze, czy w domu. Aria to hybrydowy oczyszczacz powietrza, w którym zintegrowano wysokowydajny mechanizm klasycznego oczyszczacza oraz innowacyjną technologię oczyszczania w połączeniu z niebywałą mocą roślin, opracowaną na podstawie badań prowadzonych przez NASA.

Najstarszym i jednocześnie najbardziej skutecznym filtrem znanym naszej planecie są rośliny i tak naprawdę tylko one są w stanie zapewnić nam czyste powietrze. Tym samym inwestowanie w każdą ich ilość będzie nade wszystko opłacalne dla nas i dla całej planety. Natura, podobnie jak technologia, to dwa nieprawdopodobnie wydajne światy, mające ogromną moc, a ich połączenie może być przełomowe w walce o jakość powietrza, którym oddychamy. Polska firma MATEKO zainspirowana nowatorskimi badaniami NASA na temat naturalnej siły korzeni roślin postanowiła wykorzystać swoją bogatą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie na rynku i opracować najbardziej innowacyjną technologię hybrydową stworzoną do oczyszczania powietrza. Prace zwieńczył projekt oczyszczacza powietrza ARIA, wykrywający i eliminujący aż 99 proc. wszystkich zanieczyszczeń w pomieszczeniach. Urządzenie dzięki swej cylindrycznej formie w górnej jego części pracuje w oparciu o tzw. mechanizm „efektu kominowego”, natomiast dolna część w sposób innowacyjny zasysa powietrze do filtrów, bakteriobójczego światła UV-C i jonizatora dzięki nowoczesnej turbinie, a następnie filtruje je przez korzenie rośliny stanowiącej wierzchołek całego systemu. Przekłada się to jednocześnie na oszczędność energii względem dotychczasowych rozwiązań w tego typu urządzeniach, co sprawia, że ARIA jest jeszcze bardziej pożądanym z uwagi na swoją funkcjonalność oczyszczaczem.

Potwierdza to także mnogość inteligentnych czujników, w jakie została wyposażona oraz proces sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Dzięki aplikacji Tuya wspomagającej korzystanie z ARII pod względem odczytu tychże czujników i sterowania jej częścią mechaniczną użytkownicy mają możliwość ciągłego monitorowania otoczenia pod kątem jakości powietrza, jego wilgotności oraz temperatury. Z tych danych powstają raporty, które można na co dzień odczytywać w smartphonie m.in. z pozycji asystenta głosowego. ARIA posiada również funkcję WiFi, usprawniając tym codzienne jej użytkowanie. Urządzenie posiada również niebywale interesującą cechę, mianowicie możliwość korzystania z aplikacji towarzyszącej, która pomaga wybrać najlepszą dla niego roślinę. Aplikacja ta została wzbogacona o bardzo innowacyjny autorski pomysł, opracowany przez twórców ARII w oparciu o badania NASA - bibliotekę różnorodnych roślin, definiującą je jako najbardziej kompatybilne do całego systemu i posiadające najlepsze właściwości oczyszczające. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział dokładnie jaką roślinę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt i cieszyć się czystym, świeżym i pachnącym powietrzem.

ARIA to nie tylko oczyszczacz. To pionierskie urządzenie inspirowane badaniami przeprowadzonymi przez wybitnych naukowców NASA, którego użytkowanie wpływa pozytywnie na to co najcenniejsze – na nasze zdrowie, poprawiając tym samym komfort życia, co jest niezwykle ważne w dobie współczesnego świata, gdzie przychodzi nam zmagać się z takimi zjawiskami jak pandemia, obecność ogromnej ilości wirusów, czy bakterii.

Źródło: materiały prasowe

PSYCHOTEST. Jaki jest poziom twojej wrodzonej inteligencji. Zagadki logiczne
Pytanie 1 z 8
Jaki znak należy wstawić między cyfry 3 i 4, aby uzyskać liczbę większą od 3, a mniejszą od 4?
Sedno Sprawy - Marek Sawicki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki