Choroba lokomocyjna u dziecka

i

Autor: Shutterstock Choroba lokomocyjna u dziecka

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną dziecka? Te naturalne metody dają natychmiastową ulgę

2022-06-30 14:28

Choroba lokomocyjna to częsta przypadłość u dzieci. Długie podróże samochodem powodują nudności, a nawet wymioty u naszych pociech. Jak pomóc dziecku przetrwać jazdę samochodem, aby nie dokuczały mu dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną? Istnieje kilka naturalnych metod, dzięki którym nie będziesz musiała od razu sięgać po leki.

Objawy choroby lokomocyjnej

Choroba lokomocyjna, profesjonalnie nazywana kinetozą występuje głównie u dzieci od 2. do maksymalnie 12. roku życia. Najczęstszymi objawami choroby lokomocyjnej są mdłości, wymioty, ale także brak apetytu, zmęczenie, nadwrażliwość na zapachy, zimne poty, bóle i zawroty głowy. Pojawiają się one wskutek niezsynchronizowanej pracy błędnika z oczami, mięśniami i stawami. Narząd równowagi odnotowuje ruch, jednak pozostałe narządy tego nie robią. Choroba lokomocyjna to zmora nie tylko dla najmłodszych, którzy męczą się niemal podczas każdej podróży autem, ale także dla ich rodziców. W aptekach znajdziemy leki, które skutecznie poradzą sobie z chorobą lokomocyjną. Jednak zanim sięgniemy po tego typu leki, warto wypróbować kilku naturalnych sposobów na chorobę lokomocyjną.

Naturalne sposoby na chorobę lokomocyjną u dzieci

W czasie podróży można pomóc swojemu dziecku, które cierpi na chorobę lokomocyjną w prosty, niewymagający podawania leków sposób. Wielu dorosłych na forach zaleca zaklejanie pępka malucha przed jazdą samochodem. Jednak ten sposób do tej pory nie doczekał się potwierdzenia medycznego. Jedną z podstawowych zasad zapobiegania wystąpienia mdłości u dziecka jest usadzenie go przodem do kierunku jazdy (oczywiście, jeśli nie stanowi to zagrożenia dla jego zdrowia, czy życia). Często pomaga także siadanie na przednim siedzeniu obok kierowcy. Skutecznym sposobem na chorobę lokomocyjną jest otwarcie okna w czasie podróży samochodem oraz robienie okładów chłodzących na czoło.

Sonda
Czy jako dziecko miałeś/aś chorobę lokomocyjną?
Ciąża nie chroni przed rakiem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają