Nie ma to takiego znaczenia, gdy kobieta jest szczupła. Ale jeśli przytyje, tłuszczyk zaczyna odkładać się w różnych partiach ciała – jednym przybywa centymetrów głównie poniżej pasa, innym powyżej, a niektórym i tu, i tam. Specjaliści określili 4 podstawowe typy kobiecej sylwetki. Są to: jabłko, klepsydra, gruszka i papryka.
Patrz też: Dieta na cellulit
Pani Jabłko
To sylwetka najczęściej występująca u kobiet. Cechą jabłka są mocne ramiona, delikatne nadgarstki, ale rozbudowana klatka piersiowa z obfitym biustem. Plecy są szerokie i mocne, przez co sylwetka ma ciężki wygląd.
Nawet jeśli jabłko jest szczupłe, uwagę zwraca brak talii i wydatny brzuszek. Atutem sylwetki są dolne partie ciała – płaskie pośladki, niezbyt szerokie biodra, szczupłe nogi. W tych miejscach tłuszczyk się nie odkłada.
Pani Klepsydra
Często mówi się, że to idealna kobieca sylwetka. Typową klepsydrą była Marilyn Monroe, której ciało miało idealne proporcje – 90, 60, 90. Wśród innych sylwetek klepsydrę wyróżnia dobra proporcja między linią bioder a ramion oraz wyraźnie zaznaczona talia.
Klepsydra ma dość szerokie ramiona i biodra, wydatny biust i kształtną pupę. Wąska talia to największy atut tego typu sylwetki. Uwagę przyciągają również dość długie nogi z mocnymi, ale zgrabnymi udami.
Pani Papryka
Ma szerokie ramiona, płaski brzuch i pupę. Talia jest mało widoczna. Niektóre papryki przy długich nogach mają masywne uda i łydki. Patrząc z tyłu na młodą paprykę ubraną na sportowo, łatwo pomylić ją z chłopakiem.
Pani Gruszka
Ciało kobiety o kształcie gruszki było w starożytności najbardziej pożądane. Kojarzono je bowiem z płodnością, chociaż nigdy nie dowiedziono, że panie o szerokich biodrach łatwiej rodzą dzieci. Gruszką może być zarówno kobieta szczupła, jak i nieco okrąglejsza.
Pani gruszka ma długie ręce, chociaż często niedostatecznie umięśnione. Barki i ramiona są wąskie i szczupłe, pozbawione tłuszczyku, dzięki czemu ta okolica wygląda zgrabnie. Ale szczupłe barki i mały biust podkreślają obfite biodra, które wydają się większe niż w rzeczywistości.
Dowiedz się, co im służy, a czego lepiej unikać na