plaża, opalanie się, kremy przeciwsłoneczne, kobieta, wakacje, kobieta na plaży, lato

i

Autor: materiały prasowe

Jak złagodzić swędzenie skóry po opalaniu?

2014-07-20 18:50

Opalanie się w pełnym słońcu powinno iść w parze ze zdrowym rozsądkiem. W przeciwnym wypadku efekty mogą być odwrotne od zamierzonych. Swędzenie skóry, pieczenie, a nawet bolesne oparzenia – to skutki opalania bez umiaru. Jak złagodzić swędzenie skóry po opalaniu?

Zbyt długie przebywanie na słońcu może przyczynić się do nieznośnego swędzenia skóry – szczególnie w jej wrażliwych miejscach. Należy więc uważać z kąpielami słonecznymi i zażywać ich z umiarem, a przede wszystkim pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem. Poza tym opalanie przyspiesza starzenie się skóry i może przyczyniać się do powstawania nowotworów, więc tym bardziej zachowanie zdrowego rozsądku jest tu na miejscu. Piękna opalenizna to rozsądna opalenizna!

Zobacz także: PORADNIK co zrobić po oparzeniach WIDEO

Co jednak zrobić, kiedy przeholowaliśmy z opalaniem, swędzenie skóry robi się nie do zniesienia? Na początek można wziąć ciepły prysznic – bez użycia gąbki i mydła, które mogą przyczynić się do jeszcze większego podrażnienia skóry. Następnie ostrożnie wycieramy się delikatnym ręcznikiem, ostrożnie przykładając go do bolących miejsc. Sam prysznic jednak na swędzenie skóry niewiele pomoże. Powinniśmy sięgnąć po krem nawilżający i nałożyć jego grubą warstwę na podrażnienia, a następnie zaczekać aż się wchłonie. To powinno przynieść ukojenie, przynajmniej na jakiś czas. Krem warto zastąpić specyfikiem przeznaczonym do stosowania po opalaniu – rynek oferuje wiele balsamów i kremów, które głęboko nawilżają, zmniejszając swędzenie skóry, a przy tym pomagają utrwalić opaleniznę. Specjalne maści na oparzenia, np. z panthenolem, łagodzą i chłodzą podrażnienia i lekkie oparzenia. Tego typu środki powinny więc stanowić podstawowe wyposażenie wakacyjnej kosmetyczki. W przypadku większych oparzeń należy koniecznie udać się do lekarza. Takich objawów nie należy lekceważyć!

Swędzenie skóry i oparzenia – lepiej zapobiegać

Czyli według starej sprawdzonej zasady. Zanim poddamy się działaniu promieni słonecznych, użyjmy kremu z filtrem UV. Z opalaniem jest jak z odchudzaniem – im wolniej przebiega, tym jest skuteczniejsze i mniej bolesne. A dzięki temu zachwycimy wszystkich piękną opalenizną i nie będziemy zmuszeni borykać się z mało przyjemnym swędzeniem skóry.

Zobacz także: Domowe sposoby na oparzenie słoneczne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki