Hemoroidy - jak się pozbyć, jakimi sposobami?
Hemoroidy (żylaki odbytu, guzki krwawnicze) to skupiska żył w najniższej części odbytu. Gdy żyły zaczynają się rozszerzać możemy odczuwać duży dyskomfort, ból, świąd a nawet krwawienie. Zapobieganie i leczenie hemoroidów - SPRAWDŹ.
Dostępne leki bez recepty na hemoroidy to głównie kremy znieczulające, maści i czopki. Ich działanie polega na łagodzeniu bólu, podrażnienia i swędzenia. Jednak te, które zawierają hydrokortyzon nie należy stosować dłużej niż tydzień. W aptekach, oprócz czopków, kremów i maści, dostępne są chuteczki z roztworem oczaru wirginijskiego, które przynoszą ulgę.
Leki na hemoroidy bez recepty
-
Posterisan maść i czopki - lek, który uśmierza ból, zmniejsza objawy świądu i pieczenia. Wzmacnia siły obronne i pobudza układ immunologiczny.
-
Procto Glyvenol krem lub Procto Glyvenol czopki - lek w postaci kremu lub czopków. Przeznaczony do leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów. Działa miejscowo przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pomaga także zmniejszyć objawy świądu i pieczenia.
-
Heparinum - lek działa miejscowo przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Łagodzi ból. Stosowany min. przy zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych (hemoroidów).
-
Hemorol - lek w postaci czopków. Zawiera składniki ściągające i rozkurczowe. Czopki powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy.
-
Hemorectal - lek w postaci czopków. Przyspiesza proces gojenia się hemoroidów, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Dzięki zasadowemu galusanowi bizmutowemu tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej.
-
Apirectum - lek w postaci czopków propolisowych z kwasem hialuronowym. Tworzy warstwę, która stanowi zabezpieczenie błon śluzowych oraz wytwarza środowisko sprzyjające aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i przeciwzapalnych.
-
Posterisan - lek w postaci maści. Stymuluje układ odpornościowy i uszczelnia naczynia krwionośne. Ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega rozwojowi flory patogennej i stanowi aseptyczną barierę, dzięki, któremu zmiany szybciej się goją.
-
Avenoc - lek w postaci czopków działa miejscowo znieczulająco, ściągająco, łagodnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
-
Ruskorex - lek o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, uszczelniającym naczynia krwionośne oraz znieczulającym.
-
Procto Hemolan - czopki na hemoroidy zmniejszające przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawiające napięcie ściany naczyniowej, zmniejszające też stan zapalny towarzyszący hemoroidom.
UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Podział leków na hemoroidy
-
Leki miejscowo znieczulające np. Procto-hemolan
-
Leki przeciwzapalne np. Protecto-Glyventol
-
Leki zawierające półsyntetyczną pochodną rutozydu np. Troxeratio
-
Leki pochodzenia roślinnego np. Hemocal