Grunt to badanie
Niezmiernie waż-nym czynnikiem jest prawidłowo i bardzo starannie przeprowadzone badanie kwalifikujące na laserową korekcję wzroku. Jest ono tylko pozornie proste. W rzeczywistości na rzetelne badanie składa się kilka istotnych elementów.
Dobry wywiad:
Wywiad z pacjentem powinien dotyczyć ogólnego stanu zdrowia. Trzeba koniecznie pamiętać, że bezwzględnym przeciwwskazaniem do korekcji jest np. cukrzyca czy choroby tarczycy poza okresem stabilizacji.
Wizyta u okulisty
Zanim lekarz zdecyduje o tym, by zakwalifikować pacjenta na laserową korekcję wzroku, niezbędne będzie poddanie go dokładnemu badaniu okulistycznemu. A tak-że badaniu z wykorzystaniem sprzętu komputerowego (np. mapa rogówki czy badanie aberracji etc.).
Trzeba być dokładnym
jest rzeczą niezmiernie istotną, żeby to badanie kwalifikacyjne było przeprowadzone z najwyższą starannością. Tylko na podstawie takiego badania pacjent może mieć pewność, że został właściwie zakwalifikowany. Takiej pewności nie ma, gdy pominie się w badaniu kwalifikacyjnym któryś ze wspomnianych elementów.
Najważniejsza jest informacja
Kolejną waż-ną rzeczą jest poinformowanie pacjenta, do jakiego zabiegu się kwalifikuje. Chory musi wiedzieć, czy zostanie poddany zabiegowi np. EPI-LASIK, LASEK czy na przykład korekcji opartej na "wave front".
Szybko i bezpiecznie
Jeśli wszystkie te kryteria zostaną starannie spełnione, a lekarz - zarówno ten, który kwalifikuje pacjenta na zabieg, jak i ten, który operuje - ma duże doswiadczenie i pracuje na najlepszym z dostepnych na rynku sprzęcie, to możemy mieć niemal całkowitą pewność, że zabieg korekcji laserowej będzie skuteczny i oczywiście bardzo bezpieczny.