Matura 2016. Język polski - lektury z ostatnich lat

i

Autor: East News matura 2016, matura polski, matura polski lektury

Matura próbna matematyka PEWNIAKI. Te zadania na pewno będą na egzaminie!

2015-11-25 8:45

Uczniowie klas trzecich liceum przystąpią w zbliżającym się roku szkolnym 2015/2016 do matury. Jednak pod koniec listopada odbędzie się matura próbna. Rozpocznie się 24 listopada 2015 i potrwa przez 4 dni. Próbna matura z matematyki jest zaplanowana na środę, 25 listopada. Jakich zadań można się spodziewać w tym roku na próbnym egzaminie z matematyki?

Trwający rok szkolny jest szczególnie ważny dla uczniów trzecich klas liceum. Już w maju napiszą oni maturę, której wyniki będą decydować o ich dalszej edukacji. Jednak tradycyjnie przed tym ważnym majowym egzaminem odbędzie się jeszcze matura próbna, której wyniki pozwolą licealistom ocenić poziom swojej wiedzy i popracować nad zaległościami. Dzięki temu będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do ważnego egzaminu dojrzałości, który odbędzie się w maju. Matura próbna z matematyki OPERON odbędzie się w środę, 25 listopada. O godzinie 9.00 licealiści przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, zaś o 14.00 napiszą tę na rozszerzonym. Przed egzaminem maturalnym z matematyki należy powtórzyć sobie zadania, które pojawiały się na maturach w poprzednich latach. Oczywiście dane będą się różnić, jednak same wzory zadań z pewnością będą bardzo podobne, jak nie takie same.

1. Cena towaru bez podatku VAT jest równa 35 zł. Towar ten wraz z podatkiem VAT w wysokości 22 proc. kosztuje:

2. Samochód kosztował 30 000 zł. Cenę auta obniżono o 10 proc., a następnie cenę po tej obniżce ponownie obniżono o 10 proc. Ile kosztuje teraz samochód?

3. Iloczyn 812 * 94 jest równy:

4. Różnica log3 9 - log3 1 jest równa:

5. Zadania dotyczące wskazania , która opisuje przedział zaznaczony na osi liczbowej.

6. Wskazanie rysunku, na którym jest zaznaczony zbiór rozwiązań nierówności.

7. Kwadrat liczby x=5+2 √3

8.Zadania polegające na rozwiązaniu złożonych równań z jedną niewiadomą.

9. Wskaż m, dla którego funkcja liniowa f(x)=(m - 1)x + 6

10. Z miejscowości A i B oddalonych od siebie o 182 km wyjeżdżają naprzeciw siebie dwaj rowerzyści. Rowerzysta jadący z miejscowości Bdo miejscowości A jedzie ze średnią prędkością mniejszą od 25km/h. Rowerzysta jadący z miejscowości A do miejscowości B wyjeżdża o 1 godzinę wcześniej i jedzie ze średnią prędkością o 7km/h większą od średniej prędkości drugiego rowerzysty. Rowerzyści spotkali się w takim miejscu, że rowerzysta jadący z miejscowości A przebył do tego miejsca 9/13 całej drogi a A do B. Z jakimi średnimi prędkościami jechali obaj rowerzyści?

 

Zobacz: Matura próbna 2015/2016 z Operonem [WOS arkusze i odpowiedzi]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki