Nauka i prestiż

i

Autor: W. Brytania

Wieści z regionu: Małopolska. Nauka i prestiż

2015-05-15 4:00

Uniwersytet Jagielloński to nie tylko wysoka jakość kształcenia, ale także prestiż. Naszą Jagiellonkę kończyli m.in. Mikołaj Kopernik, Hugo Kołłątaj, Jan Paweł II i Stanisław Lem. Czy chciałbyś studiować gdzie indziej?

Uniwersytet Jagielloński to nie tylko najstarszy uniwersytet w Polsce, ale także jedna z najstarszych uczelni tego typu na świecie.

650 lat tradycji

Założony został w 1364 roku w Kazimierzu z fundacji króla Kazimierza Wielkiego i odnowiony 36 lat później w Krakowie przez Władysława Jagiełłę, a z fundacji królowej Jadwigi. Nazwę "Jagielloński" nadano mu w 1817 r. W czasach II Rzeczpospolitej prezydent Ignacy Mościcki odznaczył Uniwersytet Jagielloński Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu za "bezcenne zdobycze w dziedzinie polskiej nauki, pielęgnowania tradycji historycznych i patriotycznego wychowania wielu pokoleń". Jagiellonka to jednak nie tylko 650 lat tradycji. To także wysoki poziom i jakość kształcenia.

Na czele rankingów

Uniwersytet z Krakowa od lat plasuje się w czołówce krajowych rankingów. Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński to polskie uczelnie najwyżej notowane w światowym rankingu The Center for World University Rankings. Warto mieć dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego, bo absolwenci tej uczelni cieszą się ogromnym poważaniem wśród pracodawców.

W ofercie Jagiellonki znajdziemy rozbudowaną sieć wydziałów i kierunków studiów wraz z ciekawymi oraz - co równie ważne - przyszłościowymi specjalizacjami. Można wybierać spośród studiów licencjackich, magisterskich, jednolitych magisterskich, doktoranckich i podyplomowych. Znajdziemy zajęcia prowadzone w języku angielskim.

Program studiów jest stale ulepszany i dostosowywany do wymogów współczesnego świata oraz rynku pracy. Uczelnia ma rozbudowany system stypendialny, a studenci mogą powalczyć o wyjazdy zagraniczne.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki