Butcher’s

i

Autor: Materiały prasowe Butcher’s

Niezbędnik psiej apteczki

Choć letnie miesiące już za nami, to dla wielu osób wrzesień stoi pod znakiem urlopów i wyjazdów. Jest też spora część właścicieli psów, która nie wyobraża sobie podróży bez czworonożnego kompana. I choć z pewnością Twój pies będzie idealnym towarzyszem, to... zanim rozpoczniesz podróż ze swoim zwierzakiem, upewnij się, że zabrałeś wszystko, czego potrzebujesz. I co bardzo ważne - skompletuj psią apteczkę!

Przed podróżą

Aby podróżować bezstresowo, zadbaj o dokumenty i szczepienia z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli planujesz spędzić urlop za granicą, pamiętaj, aby wyrobić zwierzęciu paszport. Warto sprawdzić, czy dane na obroży są aktualne i czy numer telefonu na przywieszce, będzie aktywny także poza granicami kraju. Zabrać należy również świadectwo szczepień ze wszystkimi szczepieniami wymaganymi w miejscu docelowym (szczepienie przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe w całej Europie).

A co, jeśli Twój futrzany przyjaciel odniesie drobne obrażenia podczas wakacji? Zawsze możesz samodzielnie udzielić pierwszej pomocy dzięki dobrze wyposażonej apteczce. Na niestety dość częste drobne urazy sprawdzą się kompresy z gazy, bandaże i samoprzylepne, elastyczne opatrunki do zabezpieczania ran. Warto pamiętać o dobrej pęsecie i sprayu dezynfekującym na małe rany. Niestety pomimo zabezpieczeń przeciwkleszczowych zdarza się, że można znaleźć insekta na skórze zwierzęcia. Jesienne, leśne spacery – choć bardzo urokliwe – zwiększają szansę na wbicie się kleszcza.

Jeśli dojdzie do sytuacji awaryjnej, a Twój pies zostanie ranny, uważaj na siebie, ale także na inne zaangażowane w pomoc osoby. W zależności od stopnia obrażeń, ranny pies często broni się przed ludźmi, którzy chcą udzielić pierwszej pomocy ze strachu lub bólu. Należy uważnie obserwować psa w takich sytuacjach, ponieważ może on reagować inaczej niż zwykle.

Zobacz także: Rozpuść jedną łyżeczkę cukru w wodzie i podlej skrzydłokwiat. Będzie rósł jak szalony. Domowa odżywka do skrzydłokwiatu

Dobrze jest także sprawdzić jeszcze przed wyjazdem, czy w miejscu docelowym można uzyskać pomoc kompetentnego weterynarza, a także zapisać do niego numer kontaktowy.

Wyjazdowy SOS

Ponieważ psy nie mogą pocić się tak jak ludzie, są bardziej wrażliwe na ciepło. Większość ciepła jest regulowana przez dyszenie, ale także przez opuszki łap. Ciepłe powietrze jest wydychane przez usta, a zimne wdychane przez nos. Niestety, ten rodzaj chłodzenia jest mniej skuteczny niż u ludzi, dlatego psy są znacznie bardziej podatne na przegrzanie.

– Tu z pomocą przyjdą mokre karmy marki Butcher’s – mówi Magdalena Sztylkowska, dyrektor marketingu Butcher’s. – Saszetki z mokrą karmą dla Twojego pupila to idealne rozwiązanie w podróży, ale i pomoc przy odpowiednim nawodnieniu. Mokra karma potrafi zapewnić do 60% zapotrzebowania na wodę, a więc pomaga utrzymać zwierzę w dobrej kondycji nawet w upalny dzień lub wtedy, kiedy pies niechętnie pije wodę w podróży – mówi Magdalena Sztylkowska.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Zmorą psich właścicieli podczas wyjazdów mogą być wymioty i biegunka u ich pupila. Podekscytowanie, stres związany z podróżą i zmiana diety na nową, to wszystko może powodować rozstrój żołądka u psa. Dlatego na wyjazd warto zaopatrzyć się w dobrą, lubianą przez naszego zwierzaka karmę. – Nie jest tajemnicą, że dobra jakościowo karma jest gwarancją zdrowia zwierząt. W nowoczesnych recepturach karm dla zwierząt nie ma miejsca na sztuczne i alergizujące składniki – podkreśla dalej Magdalena Sztylkowska.

Jeśli Twój przyjaciel jest przyzwyczajony do jednej karmy, nie zmieniaj jej. To pozwoli uniknąć Ci problemów z dala od domu.

Butcher’s

i

Autor: Materiały prasowe Butcher’s
Małgorzata Opczowska z „Pytania na śniadanie” marzyła o aktorstwie. Dlaczego zabrakło jej odwagi, by zdawać do szkoły teatralnej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki