Ważny termin w pielęgnacji tui. Jak go przegapisz to Twoje krzewy mogą zmarnieć
Nawożenie tui to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie należy wykonać. Krzewy te potrzebują regularnego podcinania oraz właśnie nawożenia. Letnie odżywienie tui to drugi tego typu zabieg w roku, jakie powinieneś wykonać. Jest ono bardzo ważne i stymuluje procesy wzrostu. Zagęszcza krzew i wzmacnia nowe pędy. Pierwsze nawożenie tui w sezonie warto przeprowadzić wczesną wiosną, gdy pogoda będzie pozwalała. Przede wszystkim nawożenie tui powinno być wykonywane, gdy miną nocne przymrozki. Ogrodnicy wskazują, że dobrym czasem jest maj. W tym miesiącu wiosenna pogoda się stabilizuje, a rośliny wchodzą w najintensywniejszy okres wzrostu.
Czym nawozić tuje? Domowe odżywki, które zadziałają jak steryd
Tuje można odżywiać nawozem na bazie skórek po bananach. Są one bogate między innymi w potas, który pobudza rośliny do wzrostu. Świetnym rozwiązaniem na odżywienie tui jest również odżywka z drożdży. W ten sposób szybko dostarczysz tujom wszystkie potrzebne minerały. Drożdże piekarskie to niedoceniony pomocnik w ogrodzie Aby przygotować taki nawóz potrzebujesz 100 g drożdży i 10 l ciepłej wody. Drożdże dokładnie pokrusz i rozpuść w ciepłej wodzie. Mieszanka jest od razu do użycia. Podlewaj nią tuje raz na tydzień przez cały sezon. Drożdże świetnie uzupełniają braki mineralne w glebie, poprawiają przyswajalność wody z ziemi oraz pobudzają rośliny do wzrostu i kwitnienia.
Świetną domową odżywką do marniejących tui jest żelatyna. Jest ona bogata w azot, a to właśnie ten składnik jest wiosną najbardziej pożądany. Wydłuża on procesy kwitnienia oraz stymuluje wzrost roślin. Azot jest niezbędny do produkcji chlorofilu przez rośliny. Przygotowanie domowej odżywki do tui z żelatyny nie jest trudne i czasochłonne. Jest ona gotowa do użycia od razu po przygotowaniu. Wystarczy, że przygotujesz kilka małych łyżeczek żelatyny, 4 l ciepłej wody i wszystko dokładnie wymieszasz. Tak przygotowany nawóz rozcieńczaj z wodą w proporcjach 1:1 i podlewaj nim tuje. Domową odżywkę z żelatyny możesz stosować raz w miesiącu aż do połowy lipca. Po tym okresie należy zrezygnować z nawozów bogatych w azot. Wydłużanie procesów kwitnienia na jesień sprawi, że roślina nie zdąży przygotować się do nadchodzącej zimy.

- Justyna Ciećwierz, 54 lata – POZNAJ siebie i żyj w ZGODZIE ze sobą. Nauczycielki życia
- Joanna Senyszyn, 76 lat – Życiorys zamiast CV. Nauczycielki życia
- Tatiana Cichocka, 57 lat: Zapominamy CZUĆ. A to nasz życiowy kierunkowskaz! Nauczycielki Życia
- Renata, 49 lat – Szukaj SPEŁNIENIA i zostaw przeszłość za sobą. Nauczycielki życia
- Aniszka, 52 lata: Pokochaj SIEBIE i nie bój się brać tego, co podsuwa życie. Nauczycielki życia
- Dorota, 41 lat – Bądź dla siebie PRIORYTETEM. Nauczycielki życia
- Agnieszka Pietruszka, 56 lat - Trzeba się od siebie ODCZEPIĆ. Nauczycielki życia
- Jola Rydkodym, 65 lat – UDA SIĘ, jeśli pozwolisz. Nauczycielki życia
- Marysia, 49 lat – Śpiewać naprawdę może KAŻDY. Nauczycielki życia
- Ewa, 42 lata – bez A PO CO CI TO?! Nauczycielki życia
- Maja Skoczek, 65 lat – przez życie do marzeń. Nauczycielki życia
- Kasia, 49 lat. Nauczycielki życia
- Ilona, 40+ lat. Nauczycielki życia
- Anna, 67 lat. Nauczycielki życia
- Alicja, 65 lat. Nauczycielki życia
- Asia, 49 lat i Dorota, 51 lat. Nauczycielki życia
- Asia Dyrkacz, 67 lat. Nauczycielki życia
- Dorota Zięciowska, brak metryki. Nauczycielki życia
- Krystyna, 89 lat. Nauczycielki życia
- Danka, 62 lat. Nauczycielki życia