DOPALACZE Z DOSTAWĄ I ICH WARSZAWSKA OFIARA.

i

Autor: Jan Biały

Popularne i ZABÓJCZE dopalacze. Mocarz, mefedron, bufedron, metylon

2015-07-14 13:09

Dopalacze stają się bardzo popularne szczególnie w okresie wakacji, kiedy młodzież nie chodzi do szkoły i ma dużo wolnego czasu. Dopalacze wydają się być idealną okazją, żeby spróbować czegoś nowego. Które dopalacze (ZAKAZANE!) cieszą się największą popularnością? Sprawdź, jak działają i jak bardzo mogą być niebezpieczne. Na pewno nie możesz ich zażywać, ponieważ zażywanie ich grozi poważnymi zdrowotnymi powikłaniami lub nawet śmiercią.

DOPALACZE. Czym są dopalacze? Dopalacze to produkty, które zawierają różne substancje psychoaktywne. Spożycie dopalaczy ma na celu wywołanie stanu przypominającego ten po spożyciu narkotyków. Dopalacze istnieją od połowy lat 80. XX w., w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i w większości krajów Unii Europejskiej.

MOCARZ. Dopalacz o nazwie Mocarz zawiera składniki, które zostały wpisane na listę tych zakazanych (obecnie znajduje się na niej 114 pozycji). Mocarz ma siłę działania 800 razy większą, niż niesyntetyczna marihuana! - To  syntetyczne, nowoczesne i bardzo silne narkotyki o dużym potencjale uzależniającym. Jak działa ta substancja i dlaczego jest taka groźna? Mocarz to susz roślinny nasączony syntetyczną substancją z grupy pochodnych kanabinoidów. Wystrzelenie mózgu - tak są w stanie określić uczucie osoby, które zażyły Mocarza. Po zażyciu Mocarza nie ma się kontroli nad własnym ciałem. W Mocarzu można znaleźć różne substancje - mieszanki. Osoba czasem po prostu nie wie, co przyjmuje. Każdy organizm reaguje inaczej - najczęstszym skutkiem jest agresywne zachowanie, brak możliwości autoobrony. W skrajnych sytuacjach może dojść do zatrzymania akcji serca i ciężkiej niewydolności ośrodkowego układu nerwowego.

Zobacz też: Dopalacze. Mocarz wykończył 200 osób. Zażywali środek do pochłaniania wilgoci

MEFEDRON. Uwaga! Sprzedaż mefedronu na polskim rynku od 25 sierpnia 2010 roku jest nielegalna! Mefedron powoduje: pobudzenie, euforia, poczucie szczęścia i podniecenia, "gonitwa myśli", drżenie rąk, gęsia skórka, zmiany temperatury ciała, pocenie, skoki ciśnienia tętniczego, zgrzytanie zębami, bardzo realne sny. Mefedron powoduje zaburzenia pamięci, halucynacje, wymioty, pobudzenie i nadpobudliwość. W kilku krajach Europy odnotowano przypadki śmierci, prawdopodobnie po zmieszaniu mefedronu z alkoholem, co jest kategorycznie zabronione. Ponadto, substancja ma najprawdopodobniej silne działanie uzależniające.

BUFEDRON. Główny Inspektorat Sanitarny wyjaśnia, że od 1 lipca 2015 r. bufedron jest substancją psychotropową grupy I czyli narkotykiem. Jego posiadanie grozi karą do 3 lat więzienia. Bufedron sprzedawany był również jako dopalacz o nazwie Amphibia. Zwiększa koncentrację, powoduje pobudzenie ruchowe i intelektualne, poprawia samopoczucie. Oprócz tego po zażyciu dopalacza pojawia się słowotok, człowiek nie odczuwa wtedy głodu i nie ma potrzeby snu. Do skutków niepożądanych i zagrożeń, które mogą wystapić u człowieka po zażyciu bufedronu zalicza się: bezsenność, bóle głowy, zaburzenia akcji serca. Podczas "zejścia" często wsytępują halucynacje oraz znaczne obniżenie samopoczucia prowadzące do depresji.

METYLON. Metylon powoduje suchość w ustach, skoki ciśnienia, nagłe przyśpieszenie akcji serca, uderzenia gorąca, rozszerzone źrenice, bezsenność, wymioty, w skrajnych przypadkach stany psychotyczne. Metylon stanowi bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi. Metylon występuje w wykazie substancji psychotropowych grupy I-P stanowiącym załącznik nr 2 do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 r. - został dopisany do wykazu zgodnie z nowelizacją z dnia 15.04.2011 r. (obowiązującą od 08.06.2011 r.).

Zobacz więcej: Brat zabił brata, bo kazała mu siła wyższa. Dramat w Istebnej


Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają