Jak prać firanki, aby były białe i czyste?
Pranie firanek zdecydowanie najłatwiej i najskuteczniej jest robić w pralce. Przede wszystkim ze względu na wygodę, ale także na fakt, że podczas prania ręcznego nigdy nie uda się dokładnie pozbyć wszystkich zanieczyszczeń. Białe firanki mają tendencję do żółknięcia. To efekt osadzania się na nich kurzu, tłuszczu, smogu oraz działania promieni słonecznych. Dlatego tak ważne jest, aby raz na kilka tygodni zdjąć je z karnisza i wrzucić do pralki. Jak prać firanki w pralce, aby były białe? W tym celu możesz korzystać z detergentów, które są do tego przeznaczone. Są naprawdę skuteczne w zwalczaniu zżółknięć na białych firankach, a oprócz tego ułatwiają ich prasowanie. Można je nabyć niemal w każdej drogerii.
W jakiej temperaturze prać firanki w pralce?
Firanki powinno się prać w pralce w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni Celsjusza. Przestrzegając tej zasady zapobiegniesz ich zniszczeniu, a na pewno dokładnie je upierzesz. Ważne jest także ustawienie możliwie najniższych obrotów, aby nie zniekształcić materiału i go nie pozaciągać. W wielu pralkach można znaleźć program do prania delikatnego i ręcznego - taki będzie zdecydowanie najlepszym wyborem podczas prania firanek w pralce.
Genialny sposób na pranie firanek, aby były białe
Chcesz uprać firanki w pralce, ale nie masz pod ręką specjalnego proszku? Nic straconego! W takiej sytuacji możesz skorzystać z przełomowego i domowego sposobu na pranie białych firanek, dzięki któremu usuniesz z nich kurz, tłuszcz, a nawet zażółcenia. Przed wsadzeniem brudnych firanek do pralki powinniśmy je uprzednio otrzepać z kurzu i namoczyć przez 30 minut w misce z ciepłą wodą, sokiem z cytryny, płynem do mycia naczyń i sodą oczyszczoną. Sok z cytryny pomoże usunąć żółty odcień, płyn do naczyń rozpuści tłuste plamy, zaś soda wybieli materiał i usunie zabrudzenia. Po namaczaniu można prać firanki w pralce.