PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY – jak zapobiegać ciężkim chorobom

i

Autor: materiały prasowe

PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY – jak zapobiegać ciężkim chorobom

2017-09-29 2:00

Mówi się potocznie, że „przezorny zawsze ubezpieczony”. I to prawda. Są sprawy, o które warto zadbać wcześniej, zanim przytrafi się coś nieprzewidzianego. Ta przezorność dotyczy wszystkich dziedzin życia, a zwłaszcza spraw zdrowotnych. Co robić, aby zapobiec schorzeniom? Jak zniwelować skutki choroby, gdy już wystąpi?

Do 30. roku życia człowiek, poza nielicznymi wyjątkami chorób układowych, dziedzicznych czy urazów, w zasadzie nie odczuwa żadnych dolegliwości, o ile tylko prowadzi względnie zdrowy tryb życia. Organizm, produkując wystarczającą ilość ubichinonu, zwalcza szkodliwe działanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za stan naszego zdrowia.

Po 30. roku życia produkcja ubichinonu spada, co powoduje nadmiar wolnych rodników. Jest to wiek, w którym naturalne mechanizmy obronne i ochronne naszego organizmu zaczynają być niewystarczające, w związku z czym zaczynamy odczuwać dyskomfort, zarówno fizyczny jak i psychiczny.

Krzysztof Kordeczka, Lekarz PZU Zdrowie

Na profilaktykę zdrowotną składają się:

1. Aktywność fizyczna

Sport , rekreacja, spotkani a w grupie, rywalizacja i umiarkowana aktywność pozwalają odreagować stres i zwiększyć odporność. Wpływają pozytywnie na siłę mięśni, stabilizację stawów i kręgosłupa.

2. Zbilansowana dieta

Dostarczanie odpowiednich pod względem ilości i jakości posiłków, a w nich dostatecznej ilości białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin, mikro- i makroelementów oraz wody wpływa na pracę całego organizmu.

3. Odpowiedni odpoczynek

Równowaga między pracą a czasem wolnym, a także odpowiednia ilość snu pozwalają się wyciszyć, uspokoić, co pozytywnie wpływa m.in. na pracę mózgu i serca.

4. Badania profilaktyczne

Pozwalają sprawdzić ogólny stan zdrowia.

- Badanie krwi (morfologia, OB, poziom cukru i cholesterolu) – to podstawowe badanie pomagające określić ogólny stan zdrowia. Pozwala rozpoznać infekcję, stan zapalny, a nawet wykryć nowotwór.

- USG – pozwala na dokładne sprawdzenie struktur wewnętrznych i zweryfikowanie zmian w budowie i funkcjonowaniu serca, tarczycy, układu moczowo-płciowego, naczyń krwionośnych, tkanek miękkich i stawów.

- RTG – za jego pomocą można zweryfikować stan układu oddechowego, klatki piersiowej, struktur kostnych, układu pokarmowego.

- Badanie cytologiczne u kobiet – pozwala na wykrycie infekcji dróg rodnych oraz stanów przednowotworowych.

- Mammografia – pozwala wykryć choroby nowotworowe piersi.

- Badanie prostaty – pozwala wykryć stany zapalne i nowotworowe prostaty. Częstotliwość wykonywania powyższych badań zależy od wielu czynników, m.in. od wieku i uwarunkowań genetycznych. Standardowo raz w roku warto udać się do lekarza, który zleci podstawowe badania krwi i po przeprowadzeniu wywiadu i badania przedmiotowego zdecyduje o kolejnych, dodatkowych badaniach profilaktycznych.

5. Umiejętność pozytywnego myślenia

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ

Aby zadbać o swoje zdrowie, warto pomyśleć również o odpowiednim ubezpieczeniu, które zapewni dostęp do podstawowych badań profilaktycznych, a także do opieki medycznej i dodatkowego wsparcia w razie ciężkiej choroby. Takie ubezpieczenie ma w swojej ofercie PZU. Produkt „PZU z miłości do zdrowia” zapewnia w przypadku wystąpienia ciężkiej choroby (raka, niezłośliwego guza mózgu, zawału lub udaru) dostęp do prywatnej opieki medycznej, badań diagnostycznych, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego. W ramach ubezpieczenia osoby chore mogą korzystać również z pomocy opiekuna, który pomoże zorganizować leczenie i zorientować się w procedurach medycznych. Ubezpieczenie umożliwia też każdemu klientowi wykonanie raz na dwa lata laboratoryjnych badań profilaktycznych. - Chcemy wspierać naszych klientów w każdym, nawet najcięższym momencie życia. Dlatego stworzyliśmy ten produkt – mówi Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wyślij SMS pod nr 4102 (opłata zgodnie z taryfą operatora) o treści Zdrowie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają