Zamiokulkas zamiolostny

i

Autor: Shutterstock

Kwiaty doniczkowe

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiokulkasa. On w podziękowaniu rośnie jak na drożdżach, a liście stają się ciemnozielone. Domowy nawóz do zamiokulkasa

2025-02-13 7:47

Domowy nawóz do zamiokulkasa, który jest gotowy do użycia od razu po przygotowania. Nadchodząca wiosna, a wraz z nią sezon wegetacyjny roślin do czas, gdy warto zadbać o prawidłowe nawożenie kwiatów. Dotyczy to także kwiatów doniczkowych. Zamiokulkas po zimie może zacząć marnieć, a jego liście żółknąć. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie ten domowy nawóz do zamiokulkasa. Wzmocni on system korzeniowy i dostarczy potrzebnych substancji odżywczych.

Kiedy nawozić zamiokulkasa?

Zima stanowi wyzwanie nie tylko dla roślin w ogrodzie. Również kwiaty doniczkowy są w tym czasie narażone na wiele niesprzyjających im czynników pogodowych. W przypadku roślin doniczkowych zimą najpoważniejszym problemem jest suche powietrze. Nagrzane grzejniki bardzo mocno przesuszają powietrze w pomieszczeniach, co za tym idzie źle wpływają na kondycję wielu kwiatów. Zamiokulkas, podobnie jak storczyki, zimą potrzebuje regularnego zraszania wodą. Raz w tygodniu obficie spryskaj liście zamiokulkasa odstaną i przegotowaną wodą. Aby nawilżyć powietrze wokół rośliny możesz postawić obok doniczki miskę z wodą. Parująca woda będzie nawilżała powietrze i dobrze wpływała na kwiaty. Przełom lutego i marca to czas, gdy można zacząć nawożenie roślin doniczkowych. Dzięki temu jeszcze przed sezonem wegetacji otrzymają one potrzebną dawkę substancji odżywczych, które wzmocnią system korzeniowy oraz poprawią ogólną kondycję kwiatów. Rośliny doniczkowe można nawozić aż do późnej jesieni.

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiokulkasa, a on rośnie jak szalony

Świetną opcją, aby szybko i skutecznie odżywić zamiokulkasa jest sproszkowany nawóz, który wystarczy dodać do ziemi w doniczce. Jego przygotowanie zajmie Ci kilka sekund i jest od razu gotowy do użycia. Przygotuj kilka łyżek zwykłej soczewicy o zmiksuj ją na drobny proszek. Tak przygotowany nawóz wsyp do ziemi zamiokulkasa delikatnie ją mieszając. Soczewica to ogromne bogactwo witamin i minerałów. Zawiera ona między innymi azot, który potrzebny jest rośliną na wiosnę. Bierze on udział w procesach fotosyntezy, wzmacnia oraz wydłuża procesy kwitnienia, a także poprawia system korzeniowy roślin. Dodatkowo soczewica zawiera także potas, bor oraz fosfor. Składniki te pozytywnie wpływają na kondycję roślin, wzmacniają pędy i łodygi, a także wpływają na ciemnozielony kolor liści zamiokulkasa.

 

Super Express Google News
Autor:
Quiz o kwiatach. Test, który sprawdzi, czy Twoja wiedza rozkwitła, czy jednak te rośliny to wciąż tajemniczy ogród
Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kwiat, który jest symbolem miłości i ma czerwone płatki?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki