Prezydenci i kosmici

i

Autor: Shutterstock

Rodziny królewskie pochodzą od kosmitów? Czym jest gen przywódczy?

2020-11-25 4:12

Czy zdolności do przywództwa są dziedziczne? To niebywałe, ale może tak być, naukowcy odkryli tak zwany gen przywódczy, który może "wyposażyć" osoby go posiadające w umiejętności sprawdzające się u liderów. Zdaniem miłośników teorii spiskowych jest to także dowód, że wybrane grupy społeczne mogą mieć "kosmicznie zmienione" dna i może to dotyczyć rodzin, które od lat sprawują władzę. Czy faktycznie można przypuszczać, że niektóre historyczne rody królewskie mają coś do ukrycia?

Wszyscy znany teorie spisowe jakoby to kosmici budowali wielkie piramidy w Gizie, a królowa Elżbieta jest reptilianem. Brzmią one nieprawdopodobnie i raczej wzbudzają nasz śmiech niż faktyczne zainteresowanie, jednak miłośnicy takich hipotez się nie poddają. Szczególnie często zwracają oni uwagę na skomplikowaną budowę ludzkiego DNA oraz niewyjaśnione przez ewolucję zmiany w naszych organizmach jakie natura wprowadziła na przestrzenie tysięcy lat. 

Czytaj też: To 3 NAJGORSZE fryzury dla kobiet! Okropnie postarzają i są niemodne

Według badań naukowców faktycznie pewne cechy przywódcze przekazywane są nam w genach od rodziców. Odpowiedzialny za to genotyp odkryty został w 2013 roku przez ekspertów z Uniwersytetu Harvarda oraz Uniwersytetu Kalifornia. Okazało się, że owy genom posiada znaczna liczba osób zajmujących stanowiska kierownicze. Oczywiście, należy pamiętać, że wpływ na naszą karierę ma o wiele więcej rzeczy niż tylko geny. 

Sprawdź również: SZOK. Maseczek jednorazowych można używać częściej? [BADANIA]

Gen przywódczy dla wielu miłośników teorii spiskowych może stanowić dowód na to, że niektóre osoby mogą posiadać DNA modyfikowane przez kosmitów. Co z kolei prowadzi do jeszcze bardziej szalonych teorii jakoby największe rody królewskie w historii, od czasów faraonów bo współczesność, mogą mieć przodków pochodzenia pozaziemskiego. Zdaniem zwolenników teorii spiskowych wyjaśniałoby to dlaczego przez setki lat w rodziny przywódcze tak bardzo chroniły czystości krwi. Ich zdaniem chodziło o to, by nie rozrzedzać owej krwi i nie tracić swoich ponadprzeciętnych umiejętności. Z naukowego punktu widzenia historia nauczyła nas, że niechęć władców do ożenku z osobami spoza rodziny kończyła się tragicznie. Już w starożytnym Egipcie wielu faraonów cierpiało na poważne schorzenia genetyczne wynikające z tego, że ich przodkowie byli zbyt blisko ze sobą spokrewnieni. 

Legalna marihuana? Co na to Kaczyński? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 161

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki