Seksting to przesyłanie intymnych zdjęć za pomocą telefonu lub internetu. Coraz więcej nastolatków robi to, aby wyznawać sobie miłość i utrzymać przy sobie partnera. Goście programu Dzień Dobry TVN opowiedzieli, kto najczęściej pada ofiarą sekstingu oraz jak należy zwalczyć ten problem.
Seksting problemem nastoletnich dziewczyn
Problem sekstingu dotyka głównie dziewczyny. Partnerzy proszą je o wysyłanie intymnych zdjęć, bo uważają to za formę wyrażania miłości. Niestety, wiele młodych osób zapomina, że wszystko zostaje w sieci. Nawet popularna aplikacja do przesyłania fotek, które widoczne są tylko przez kilka sekund, może być niebezpieczna. Wystarczy zrobić screen nagiego zdjęcia i umieścić go na portalu społecznościowym. Może to zrujnować życie każdej młodej osoby.
Zobacz też: SZOK! Coraz więcej NASTOLATEK choruje na niewydolność wątroby! Winny jest ALKOHOL
Zdjęcia nagich nastolatek wzbudzają większą sensację niż nagie torsy chłopaków. To dlatego dziewczyny, które doświadczyły problemu sekstingu, zazwyczaj czują się zaszczute i przechodzą poważny kryzys psychiczny. Zwracają się po pomoc m. in. do fundacji "Dzieci Niczyje". Jej przedstawicielką jest Jolanta Zmarzlik.
- W dawnych, dobrych czasach można było zmienić: klasę, szkołę, podwórko i zacząć życie od nowa. A tutaj wszędzie za nami pójdzie to, co jest przedmiotem naszego cierpienia - powiedziała Zmarzlik w Dzień Dobry TVN.
Według niej, kiedy dziecko doświadczy problemu sekstingu, należy przeprowadzić z nim długie i poważne rozmowy. Trzeba pokazać mu, że ważne jest poczucie własnej wartości. Nastolatek powinien być asertywny i wiedzieć, że w miłości liczy się wnętrze.
ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail