Dom developerzy 28 05

i

Autor: Shutterstock

Dom Deweloperzy Wnętrza. Stolica roœśnie w oczach

2016-04-28 4:00

Popyt na mieszkania w Warszawie nie słabnie. Kolejne inwestycje pojawiają się na rynku i zaraz zostają wyprzedane. To zasługa różnorodnoœści ofert, w tym także dużej rozpiętoœci cen. Tegoroczna zima nie wstrzymała prac budowlanych zupełnie. Robota wre. Deweloperzy szukają kolejnych lokalizacji i oddają do użytku osiedla jedne po drugim. Chętnych nie brakuje.

Rozwijają się przedmieśœcia. Bliskoœć stolicy połączona z marzeniem o własnym domu trafia do gustu wielbicielom przyrody. W efekcie tego buduje się osiedla okalające Warszawę. Wraz z nimi rozwija się infrastruktura. Mieszkać poza miastem nie oznacza już braku cywilizacji. Deweloperzy wiedzą, że muszą zapewnić swoim klientom jak najlepszą komunikację ze stolicą. Wielu mieszkańców peryferyjnych osiedli dojeżdża tam przecież na co dzień do pracy. Po powrocie zaœ chcą cieszyć się lokalnymi atrakcjami, więc zaangażowanie w rozwój miejscowej infrastruktury jest obowiązkiem budujących. Zainteresowanie podwarszawskimi osiedlami podsyca dostępnośœć cenowa. Niektórzy zmęczeni miejskim zgiełkiem uciekają z centrum. Kusi ich również możliwośœć zamiany mieszkania na segment lub bliźŸniak, dzięki korzystnej cenie domów poza Warszawą.

Marzenia mieszczucha

Zwalniane mieszkania szybko znajdują nabywców. A potrzeba ich ciągle więcej. Œśródmieœście i dzielnice z nim graniczące, a także dalsze, lecz œświetnie skomunikowane z centrum – rozwijają się. W stolicy nie brakuje miłoœśników intensywnego, szybkiego miejskiego stylu życia. To dla nich deweloperzy „plombują" ciągi kamienic, zapełniają niezabudowane dotąd miejsca w starych założeniach osiedlowych. Niektóre lokalizacje to prawdziwe perełki. Apartamenty i mieszkania w nich oferowane znikają w mgnieniu oka. Klienci wiedzą, że cena, jaką płacą, jest ich warta.

Warunki finansowe

Aktualny popyt na nieruchomoœci podyktowany jest również popularnośœcią programu Mieszkanie dla Młodych. Pod koniec zeszłego roku poprawiły się parametry zakupu mieszkań przez rodziny wielodzietne. Otworzyła się możliwoœść dofinansowania kredytu na lokale także z rynku wtórnego. Poruszyło to lawinę wniosków od kredytobiorców. Tymczasem œśrodki na 2016 rok już się skończyły. Na szczęœcie nadal zarezerwowane są pieniądze na dopłaty w kolejnych latach: 711 mln zł w roku 2017 i 762 mln zł na rok 2018.

Pośœpiech kredytobiorców związany jest również z realizacją zaleceń Rekomendacji S. Z początkiem 2016 roku wzrósł poziom minimalnego wkładu własnego przy kredycie – z 10 proc. do 15 proc. wartoœci nieruchomoœci. Kolejne podwyżki jeszcze przed nami.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają