Święto Niepodległości to święto państwowe, które co roku obchodzone jest 11 listopada. Data ta jest upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (od 1795 do 1918 roku). Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w 1989 roku.
Czytaj także: Najlepsze fryzury dla kobiet dojrzałych. Skutecznie ODMŁADZAJĄ! Klasa sama w sobie
Tradycyjnie 11 listopada w kraju odbywa się wiele imprez okolicznościowych, w tym marsze i defilady. Dodatkowo można wziąć udział w koncertach, podczas których śpiewane są patriotyczne piosenki albo w specjalnych inscenizacjach histerycznych. Niestety, z uwagi na panującą pandemię tegoroczne Święto Niepodległości nie będzie tak hucznie obchodzone i w większości spędzimy je w domach. Co nie znaczy, że nie możemy w nich celebrować odzyskania przez Polskę niepodległości.
Sprawdź również: WIRUS nie oszczędza… domowych zwierzątek. Norki i koty na celowniku SARS-CoV-2
Biuro Programu „Niepodległa”, które co roku odpowiedzialne za organizację Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na świętowanie online. Zaplanowany festiwal i tak się odbędzie – przeniesiony do świata wirtualnego. Dzięki temu Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu będzie mógł zawitać do każdego domu w Polsce i na świecie! W programie występy największych gwiazd polskiej muzyki: otuchy i radości będzie dodawał zespół Enej wraz z gośćmi z różnych regionów Polski. Do wspólnego muzycznego świętowania zaprosi Paweł Domagała, wyciszy i ukoi nas głos Ani Dąbrowskiej, laureatki dziewięciu Fryderyków. A dla tych, którzy potrzebują zastrzyku energii, zaśpiewają Miuosh i Organek, niekwestionowany mistrz alternatywnego rocka.