Ostatni faraon Egiptu, czyli Kleopatra została zapamiętana nie tylko ze swej waleczności, ale również zabiegów pielęgnacyjnych. Do świadomości współczesnych przedostały się jej rzekome kąpiele w mleku, które miała pomóc królowej zachować młody wygląd. To jednak nie wszystko, ambitna władczyni zarządziła, aby żagle jej statku, którym płynęła do Rzymu, namoczyć w perfumach, tak by zapach niósł się z wiatrem i obwieszczał jej przybycie.
Zobacz także: SZOK. Maseczka ze spermy gwarancją młodej i jędrnej skóry!
W dawnych czasach do makijażu używano przede wszystkim naturalnych barwników, a te delikatnie mówiąc bywały zarówno obrzydliwe jak i niebezpieczne. Pierwsze szminki i pomadki wykonywane były z olejków łączonych z naturalnymi barwnikami. Używano to tego między innymi czerwonej ochry, a w późniejszych czasach z ... krwi węża.
Sprawdź również: Makijaż na sezon jesień/zima 2020. TEGO nie rób
Ciemnie kreski wokół oczy to urodowy symbol starożytnego Egiptu. Mieszkańcy delty Nilu do ich malowania używali kajal, inaczej zwany również kohlem. Zawierał on między innymi miedź, rtęć i ołów. Co ciekawe kohl dostępny jest do dzisiaj i często używany w krajach arabskich.