Wyjątkowe cechy, to dla większości np. kichanie w reakcji na światło. Okazuje się jednak, że to cecha, która występuje u ludzi znacznie częściej niż naturalnie rude włosy! Portal brainberiresc.co opublikował badania dotyczące wyjątkowych cech ludzi na całym świecie. Wśród nich jest m.in. kichanie, blond czy wspomniane już rude włosy. Co jeszcze? Sprawdź, czy należysz do tej grupy.
ZOBACZ TEŻ: PSYCHOTEST na Dzień Kobiet! Perfekcyjna jak Gosia Rozenek, czy wybuchowa Magda Gessler?
Najbardziej wyjątkowe cechy. Ma je tylko kilka procent ludzi na świecie
1. Rude włosy. Ludzie z naturalnym rudym kolorem włosów często są obiektem krzywdzących, głupich żartów i stereotypów. Tymczasem, to właśnie ta barwa czyni ich wyjątkowymi. Naturalnie rudy kolor włosów ma jedynie 2% całej populacji.
2. Różnokolorowe tęczówki oka. Taki efekt możemy uzyskać oczywiści poprzez specjalne soczewki ale naturalnie to jedna z najbardziej niezwykłych cech. Występuje tylko u około 6 na 1000 osób.
3. Błękitne oczy. Tylko ok. 8% ludzi na świecie ma jasne, błękitne oczy. Ta mutacja genetyczna pojawiła się dopiero 6000 – 10000 lat temu.
4. Naturalne blond włosy. Wprawdzie wiele dzieci rodzi się z jasnymi włosami, to jednak z czasem ich czupryna ciemnieje. W efekcie tylko 2-16% dorosłej populacji ma jasne blond włosy, głównie dotyczy to mieszkańców krajów skandynawskich
5. Kręcone włosy. Chociaż lokówka czy nieco zapomniana już trwała ondulacja mogą wyczarować na głowie burze loków, to naturalny skręt ma zaledwie około 11% ludzi na świecie.
6. Rozszczep podbródka. Charakterystyczna wgłębiona kreska na podbródku, jak np. u Wojciecha Manna, to cecha, która występuje głownie u ludzi pochodzenia europejskiego i bliskowschodniego.
7. Widzenie „niewidzialnych” kolorów. Przeciętny człowiek widzi około miliona kolorów, ale, dzięki umiejętności znanej jako tetrachromacja niektórzy ludzie mogą zobaczyć o wiele więcej barw, niewidocznych dla reszty ludzkości.
8. Kichanie na światło (zespół ACHOO). Odruch niekontrolowanego kichania w rekcji na bardzo jasne światło słoneczne występuje u około 18-35% populacji.
9. Gen krótkiego snu. Ogólnie ludzie potrzebują średnio 8 godzin snu na dobę. Są jednak tacy, niewielki procent populacji, którzy posiadają gen BHLHE41. Te osoby przeważnie przesypiają mniej niż sześć godzin co noc i nie narzekają na żadne zaburzenia snu oraz problemy z funkcjonowaniem w ciągu dnia.