Empik

i

Autor: Materiały prasowe

Trendy w aranżacji wnętrz na sezon jesień-zima

2021-09-29 17:48

Eksperci Strefy Design by Empik przygotowali w formie interaktywnego Trendbooka przegląd najważniejszych dekoratorskich trendów 2021/2022, takich jak styl japandi, maksymalizm, ceramika hand made czy barwy ziemi. Trendbook może posłużyć nie tylko jako inspiracja do jesiennej metamorfozy wnętrza, ale także jako przewodnik po najmodniejszych prezentach tego sezonu. Jego premierze towarzyszą rabaty do -30 proc. m.in. na oświetlenie, meble, akcesoria i tekstylia, a także do -20 proc. na kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

Multimedialny przewodnik po trendach

Trendbook Strefy Design by Empik jest kopalnią pomysłów, jak w piękny i niebanalny sposób urządzić wnętrze. Zawiera artykuły poradnikowe oraz selekcje produktowe, które odpowiadają 25 obecnym i nadchodzącym dekoratorskim trendom. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy spędzamy więcej czasu w domu, warto zastanowić się nad odświeżeniem wnętrza. Przy tworzeniu aranżacji nie należy jednak zapominać, aby w każdej modnej estetyce poszukiwać tego, co odpowiada indywidualnym upodobaniom.

Otaczającą nas przestrzeń urządzajmy tak, by była przede wszystkim odzwierciedleniem nas samych, by oddawała naszą osobowość, zainteresowania i to, co nas inspiruje – niezależnie od obowiązującej mody. Czerpanie z trendów powinno być spersonalizowane, nie istnieje zbiór sztywnych reguł, jak z nich korzystać. Trendbook jedynie porządkuje trendy i pomaga w znalezieniu tego, co najbardziej nam odpowiada – komentuje Agnieszka Strzałkowska, Project Manager Strefy Design by Empik.

Trendbook dostępny jest pod adresem Empik.com/design/trendbook-2021. Przybrał nowoczesną formę, która pozwala wygodnie przeglądać treści, również na urządzeniach mobilnych, bez konieczności ich pobierania. Po przeczytaniu artykułu, jednym kliknięciem można przenieść się na stronę z szeroką selekcją produktów wpisujących się w dany trend.

Trend alert: japandi i maksymalizm

Od lat nie słabnie popularność stylu skandynawskiego, jednak w tym roku zaobserwować można jego nową odsłonę – z silnymi wpływami japońskiego zen. Oba te nurty przenikają się i dopełniają, tworząc nową estetyczną jakość. Efekt? Eklektyczne i relaksujące wnętrza w stylu japandi. Charakteryzują się naturalnością i minimalizmem w formie, a jednocześnie wysoką funkcjonalnością. Takie przestrzenie przesycone są spokojem i pozwalają się wyciszyć, co jest w obecnych czasach bardzo potrzebne i pożądane.

Styl japoński to powrót do natury. Ten zwrot widać również w japandi. Ręcznie wytwarzana ceramika oraz dodatki i meble z drewna i naturalnego kamienia stanowią podstawę wykończenia wnętrz. Dominują stonowane kolory jak zielenie, ochra, brązy i biele, uzupełniane o czerń marmuru czy barwy słoi drewna. Tekstylia wykonane są głównie z lnu, lecz w japandi odnajdzie się każda naturalna tkanina – najlepiej jednak niefarbowana lub farbowana w jak najmniejszym stopniu. Spodziewamy się dużego wzrostu popularności tego stylu. Wprowadza on więcej naturalności do uwielbianej przez Polaków estetyki skandynawskiej – tłumaczy Agnieszka Strzałkowska. I dodaje: – Obserwujemy także rosnące zainteresowanie ceramiką wytwarzaną ręcznie w polskich pracowniach, których otwiera się coraz więcej.

Niejako w kontrze do oszczędnego w wyrazie japandi rozwija się moda na maksymalizm, bazujący na odważnych połączeniach kolorów, faktur i wzorów. Wielki comeback zaliczają wyraziste tapety, tynki dekoracyjne oraz naklejki ścienne w geometrycznych kształtach.

Mikrotrendy, które odmienią wnętrze

Ponadto wyróżnić można liczne mikrotrendy, które dodają przestrzeni charakteru. Polacy otwierają się na nowe i chętnie sięgają po unikatowe dodatki i dekoracje od rodzimych projektantów, które pasują do każdego typu wnętrz i są przystępne cenowo. Hitem ostatnich miesięcy stały się m.in. świece sojowe w oryginalnych kształtach antycznych czy renesansowych figur, dostępne w każdym kolorze – od beżu, brązu i bieli, do mocnych fioletów i róży. Króluje też styl linearny. Ilustracje zdobiące poduszki, pościel czy ceramikę tworzone są techniką polegającą na prowadzeniu ciągłej linii bez odrywania ręki. W ten sposób powstają sugestywne rysunki twarzy, dłoni czy oczu.

Coraz chętniej kupowane są również plakaty i obrazy od niszowych artystów. Zazwyczaj na ścianie obok siebie zawisa para grafik o różnych rozmiarach lub jeden plakat w mocnej i charakterystycznej złotej ramie. Do łask powracają także małe formy rzeźbiarskie.

Boho w zimowej odsłonie

Osoby, które zaczynają poszukiwania prezentów świątecznych z dużym wyprzedzeniem, znajdą w Trendbooku wiele inspiracji. W tym roku najbardziej pożądane będą dekoracje i upominki wytwarzane ręcznie: ceramika od polskich artystów, biżuteria, a nawet meble z rzemieślniczych zakładów. Eksperci Strefy Design by Empik przewidują, że w tym okresie niezmiennie będziemy otaczać się ciepłym złotem – świetliste detale znajdą się na modnej zastawie stołowej i w świątecznych elementach dekoracyjnych. Zrezygnujemy jednak z klasycznych połączeń kolorystycznych na rzecz świeżego oddechu – stylu boho w zimowej odsłonie. Nieoczywistymi przebojami świąt mogą okazać się ręcznie malowane bombki, fantazyjne świeczniki i ceramika.

Design w okazyjnych cenach

Premierze Trendbooka 2020/2021 Strefy Design by Empik towarzyszą rabaty sięgające -30 proc.. Promocją objęte zostały produkty z kategorii oświetlenie, meble, tekstylia oraz dodatki, w tym: dekoracje, ceramika i świece. Taniej o -20% można upolować także kosmetyki do pielęgnacji i makijażu na jesień.

Strefa Design by Empik na Empik.com to przestrzeń online dedykowana miłośnikom wzornictwa oraz osobom, które poszukują wnętrzarskich i prezentowych inspiracji. W jednym miejscu gromadzi ponad 100 tys. niebanalnych, starannie wyselekcjonowanych produktów, wpisujących się w aktualne trendy – zarówno od popularnych marek, które podbiły serca tysięcy Polaków, jak i małych manufaktur i lokalnych rzemieślników.

Źródło: materiały prasowe

Raport z anteny 29.09, godz.10

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki