Veturilo w Warszawie. Sprawdź ile kosztuje i jak działa Veturillo

2015-04-08 22:35

Dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na zakup własnego roweru, nic straconego. Wraz z nadejściem wyższych temperatur, uruchomione zostało Veturilo - rowery publiczne, które coraz liczniej zalewają Warszawę.

System Veturilo ciągle się rozwija. W 2014 przybyło 30 nowych stacji, co daje łącznie już 203 stacje rozmieszczone na terenie całej Warszawy. Korzystanie z rowerów publicznych możliwe jest od początku marca do końca listopada, 24 h na dobę. Co zrobić, aby zacząć korzystać z rowerów Veturilo?

Jak to działa?

Każdy, kto chce korzystać z wypożyczalni rowerów, powinien wcześniej wejść na stronę www.veturilo.waw.pl i zarejestrować się. Proces rejestracji trwa nie dłużej niż dwie minuty. Trzeba wypełnić formularz, podając swoje dane. Wymagane pola dotyczą imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu zamieszkania i adresu mailowego. Zastosowany na stronie system bezpieczeństwa zapewnia pełną ochronę informacji udostępnionych przez użytkowników.

Następnie należy wybrać sposób wniesienia kaucji (karta kredytowa lub przelew). Administrator strony zapewnia szybką akceptację płatności, dzięki czemu konto może być aktywne już kilka minut po zakończeniu rejestracji.

Po lekturze i akceptacji regulaminu, użytkownik systemu otrzymuje na podany adres mailowy potwierdzenie rejestracji oraz 6-cyfrowy numer PIN. Numer ten, wraz z numerem telefonu będzie w początkowym okresie działania systemu identyfikatorem użytkownika.

Opłata inicjacyjna wynosi jedynie 10 zł. Aby korzystać z Veturilo, stan konta musi zawsze wynosić 10 zł.

Opłata inicjalna i wymagane saldo konta

10 zł

od 1 do 20 minuty

0 zł

od 21 do 60 minuty

1 zł

Druga godzina

3 zł

Trzecia godzina

5 zł

Czwarta i każda następna godzina

7 zł

Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia

200 zł

Powiadomienie listowne odnośnie naruszenia Regulaminu: 10 zł
Kradzież, utrata lub zniszczenie roweru: 2 000 z

Zapisz się: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Zobacz: Jak kupić rower? 5 wskazówek jak kupić dobry i tani rower

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki