„To my kobiety rodzimy nasze dzieci, nie położne i lekarze”. Metoda BRAIN pomoże ci świadomie przeżyć poród

i

Autor: Getty images „To my kobiety rodzimy nasze dzieci, nie położne i lekarze”. Metoda BRAIN pomoże ci świadomie przeżyć poród

Cudowne dziecko z Brazylii

W Brazylii urodziło się wyjątkowe dziecko. Taki poród zdarza się raz na 80 tys. przypadków.

2022-10-26 18:03

Oto niesamowicie rzadki moment narodzin, w którym dziewczynka urodziła się w swoim worku owodniowym. Niezwykły poród miał miejsce w środkowo-zachodniej Brazylii, w szpitalu Evangelico w Ipora. Na świat przyszły dwie bliźniaczki – Rafaella i Isabella.

Mama Naiara Santos przeszła cesarskie cięcie, aby urodzić dwie bliźniaczki. Rafaella urodziła się pierwsza, jej siostra Isabella urodziła się i została w worku owodniowym. Położna Leandra Campos, która odbierała bliźnięta, opisała to wydarzenie jako „magiczne”, a mała Isabella wyglądała, jakby „spała” w swoim worku owodniowym.

Siostra siedziała w worku

Podczas gdy pierwsza bliźniaczka Rafaella urodziła się normalnie, lekarze byli oszołomieni, gdy jej siostra Isabella wciąż siedziała w worku owodniowym. Podczas ciąży z bliźniakami każde dziecko może mieć swój indywidualny worek owodniowy. Poród w worku owodniowym nazywamy „en caul” niezwykły.

Liczne mity i wierzenia

Poród dziecka w worku owodniowym nazywany jest narodzinami syreny lub zawoalowanymi. Jednym z mitów jest to, że dzieci tak urodzone są uważane za wybrane. Ma je czekać wielkość lub szczęście w życiu a wiele postaci historycznych rodziło się w ten sposób. Innym mitem jest to, że ci, którzy się urodzili w worku owodniowym nigdy nie utoną.

Worek owodniowy

Płód otacza galaretowaty worek płynu. Składa się z dwóch błon, owodni i kosmówki. Chociaż jest cienki, jest wytrzymały i podczas ciąży zatrzymuje coraz większą ilość płynów, w tym mocz płodu. Podczas porodu „en caul”, głównym priorytetem jest przełamanie worka, aby umożliwić dziecku oddychanie, ponieważ może ono zostać pozbawione tlenu od matki.

Tu śpią nasi przyjaciele. Cmentarze dla zwierząt w Koniku Nowym pod Warszawą

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki