Mycie płytek w łazience

i

Autor: Shutterstock

Porządki w łazience

Wystarczy 1/2 szklanki, aby płytki łazienkowe olśniły blaskiem. Domowy płyn rozpuści osad i to bez smug. Mycie płytek

2024-11-07 15:46

Mycie płytek w łazience często wiąże się z usuwaniem osadu z kamienia i zacieków z mydła. Niestety na takich powierzchniach z łatwością pojawiają się smugi. Dlatego do mycia płytek łazienkowych warto wykorzystać domowy płyn. Wystarczy pół szklanki tego produktu, a kafelki będą lśnić bez smug. Rozpuści osad i brud, ale też pomoże usunąć pleśń z fug.

Wystarczy 1/2 szklanki, aby płytki łazienkowe lśniły. Domowy płyn rozpuści osad i to bez smug

Mycie płytek łazienkowych to wbrew pozorom spore wyzwanie. Kafelki, zwłaszcza te w łazience szybko ulegają zabrudzeniom. Osad z mydła, a nawet z kamienia, który często występuje w postaci zacieków, sprawia, że łazienka nie wygląda schludnie. W takim razie czym myć płytki łazienkowe, aby były bez smug i osadu? Z pewnością warto w porządkach domowym wypróbować domowe sposoby na mycie płytek łazienkowych, które były stosowane nawet przez nasze babcie. Tak naprawdę wystarczy pół szklanki octu wlać do 2 litrów wody, zwilżyć w powstałym płynie ściereczkę i przetrzeć kafelki. Na koniec należy pamiętać, aby wytrzeć je do sucha. Ocet doskonale poradzi sobie z osadem z mydła, a także nalotem z kamienia. Co więcej, pozostawi płytki bez smug. Będą lśnić jak nowe.

Domowy sposób na mycie płytek bez smug

Poza wyżej opisanym domowym płynem do mycia płytek łazienkowych istnieje jeszcze sposób polegający na wykorzystaniu kapsułki do zmywarki. Rozpuść ją w misce z ciepłą wodą i za pomocą ściereczki umyj powstałym roztworem płytki w łazience. Dlaczego tabletka do zmywarki jest niezawodna w myciu płytek? Przede wszystkim ma właściwości nabłyszczające. Poza tym odtłuszcza powierzchnie, dzięki czemu nie powstają na nich smugi. Dodatkowo ma działanie dezynfekujące. Jeśli chcesz mieć czyste płytki pod prysznicem lub przy wannie przez długi czas, to warto umyć je zimowym płynem do spryskiwaczy. Ma on właściwości hydrofobowe, dzięki którym odpycha krople wody od powierzchni. W efekcie woda po kafelkach będzie od razu spływać, bez pozostawiania zacieków.

QUIZ. Te słowa były kiedyś modne! Czy dogadasz się z babcią i dziadkiem?

Pytanie 1 z 10
"Kapewu?" znaczy...

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają