Sansewieria

i

Autor: Shutterstock

Kwiaty doniczkowe

Wystarczy, że raz w tygodniu podlejesz tym sansewierię, a przestanie marnieć. Liście odzyskają zielony kolor, a roślina zacznie rosnąć. Odżywka do sansewierii

2024-11-06 12:01

Sansewieria to świetny wybór jeżeli chodzi o kwiaty doniczkowe do domu. Nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, a jest kwiatem, który świetnie oczyszcza powietrze z toksyn. Aby jednak sansewieria nie marniała warto dostarczać jej potrzebne składniki odżywcze. Świetnie sprawdzi się do tego domowa odżywka, która sprawi, że sansewieria odzyska żywo zielony kolor i odbije. Domowa odżywka do sansewierii.

Jak pielęgnować sansewierię? 

Sansewieria to kwiat, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Przez wiele lat sansewieria najczęściej spotykana była w biurowcach. Teraz jednak coraz chętniej wybieramy ją do domu. Sansewieria nazywana też wężownicą to świetna opcja dla osób mieszkających w dużych miastach. Oczyszcza ona bowiem powietrze z toksyn i wpływa na samopoczucie domowników. Badacze z NASA umieścili wężownicę na liście 18 roślin, które najlepiej oczyszczają powietrze Co ważne, jest to świetna roślina dla osób początkujących. Nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji i przetrwa praktycznie wszystko.  Zdarza się, że zimą sansewieria marnieje. Tak było w moim przypadku. Brak odpowiedniej ilości światła sprawił. że moja wężownica podupadła, a jej liście przestały być intensywnie zielone. Okazało się, że odpowiedź na ten problem jest banalnie łatwa. Wystarczyło wilgotną ściereczkę przetrzeć delikatnie wszystkie liście wężownicy. Dzięki temu kurz nie blokował im dostępu do światła, co przełożyło się na szybszy proces fotosyntezy u rośliny. Już po kilku tygodnia sansewieria znów się pięknie zazieleniła. 

Tak podlewana sansewieria przestanie marnieć. Kwiat odbije i będzie zielony

 Jeżeli chcesz, by Twoja wężownica wypuściła nowe liście to musisz zadbać o jej prawidłowe nawożenie. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się domowy nawóz ze skorupek po jajkach. Zawierają one wiele cennych mikroelementów, takich jak wapń, cynk, selen oraz miedź. Obierz ugotowane jajka i pokrusz skorupki. Przełóż je do słoika i zalej gorącą wodą. Słoik odstaw na dwa tygodnie. Po tym czasie masz gotowy nawóz. Przecedź go przez sity, by pozbyć się kawałków skorupek i podlewaj nim sansewierię około jeden raz w tygodniu.

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki