Szczególnej pielęgnacji wymaga ona latem, bo słońce może być tak przyjacielem, jak i wrogiem skóry. O czym należy pamiętać, wystawiając twarz na słońce?
Zawsze przed wyjściem z domu nałóż odpowiedni dla cery i stosowny do wieku preparat pielęgnacyjny z filtrem.
W domu zmyj twarz, używając łagodnych preparatów, najlepiej bez mydła. I ponownie posmaruj twarz preparatem pielęgnacyjnym. Jeśli jesteś alergiczką, umyj także włosy, aby pozbyć się alergenów.
Raz w tygodniu spraw sobie maseczkę. Możesz wykonać ją od a do zet domowym sposobem, wykorzystując np. pianę z białka (ujędrnia), plasterki świeżego ogórka (ujędrniają i wybielają), rozgniecione truskawki (odświeżają) czy majonez z żółtek i odrobiny oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego – z pierwszego tłoczenia na zimno. Ostatnio jednak dermatolodzy przestrzegają przed stosowaniem takich domowych maseczek – ale tylko wtedy, jeśli naturalne produkty nie są zbyt świeże lub są zbyt obficie nafaszerowane chemią. W tych przypadkach mogą bowiem skórze zaszkodzić.
Dostarczaj skórze odżywczych składników także od wewnątrz. Ale nie w formie tabletek, bo po pierwsze, są one gorzej przyswajane niż naturalne produkty, a po drugie – tych naturalnych jest coraz więcej.
Unikaj zadymionych pomieszczeń. A może, jeśli palisz, zdecydujesz się na zerwanie z nałogiem? Twoja skóra od razu nabierze blasku.
Jeśli planujesz odchudzanie, nie rób tego zbyt gwałtownie. Obwisła skóra postarza o kilkanaście lat. A efekty drakońskiego odchudzania najpierw najbardziej widoczne są na twarzy.
Zmieniaj kosmetyki, bo skóra łatwo się do nich przyzwyczaja. Eksperci zalecają, aby preparatu jednego rodzaju nie stosować dłużej niż przez trzy miesiące.