Od pewnego czasu wszystko szło jak po maśle. Żużlowa Unia Tarnów znalazła sponsora tytularnego, duże wsparcie finansowe zadeklarował też samorząd województwa małopolskiego. Odbyła się nawet prezentacja drużyny, choć klub nie ukrywał, że jeszcze nie skompletował składu. Wydawało się, że start Jaskółek w Metalkas 2. Ekstralidze nie jest zagrożony. Niestety nierozstrzygnięte pozostają kwestie związane z remontem przestarzałego stadionu w Mościcach, który jest domem dla żużlowców.
Dwa pierwsze postępowania - dotyczące dostawy i montażu bandy dmuchanej oraz przykrycia toru - dawały powody do optymizmu. Niestety dobra seria zakończyła się w czwartek, 6 lutego. W postępowaniu na modernizację toru żużlowego w Tarnowie nie złożono żadnej oferty, dlatego miasto musiało je unieważnić.
Przypomnijmy, że pierwsza kolejka Metalkas 2. Ekstraligi została zaplanowana na weekend 12-13 kwietnia 2025. Z kolei pierwszy domowy mecz Autona Unia Tarnów ma pojechać w Wielką Sobotę, 19 kwietnia. Nie zostało więc dużo czasu na uporanie się ze wszystkimi pracami modernizacyjnymi, których wymaga organizator rozgrywek.
![Super Express Google News](https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-AdoB-4fwi-WKnx_super-express-google-news-664x442-nocrop.jpg)