Pierwotnie wojewoda Piotr Ćwik planował stworzyć w Krynicy pięć izolatoriów. Taka decyzja spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców uzdrowiskowej miejscowości. Ich zdaniem Krynica może zacząć być kojarzona jako "polskie Bergamo", co spowoduje załamanie się ruchu turystycznego. W tej sprawie u wojewody i premiera Morawieckiego interweniował już burmistrz Piotr Ryba, a mieszkańcy w internecie stworzyli petycję nawołująca do zablokowania planów utworzenia izolatoriów. Na dzień 20 kwietnia poparło ją prawie 3750 osób.
- Wyrażamy głęboki sprzeciw i dezaprobatę wobec decyzji Wojewody Małopolskiego o utworzeniu w naszym pięknym mieście KRYNICY-ZDROJU izolatoriow do leczenia wirusa COVID-19. Ta decyzja wpłynie na upadek naszej miejscowości, która jako Perła Polskich Uzdrowisk żyje z turystyki. Poniesiemy straty, które będą trudne do odbudowania przez wiele kolejnych lat - napisali mieszkańcy Krynicy w internetowej petycji.
Polecany artykuł:
Wojewoda już uchylił swoje wcześniejsze decyzje dotyczące stworzenia izolatoriów w trzech krynickich lokalizacjach: Starym Domu Zdrojowym, Sanatorium Patria oraz Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym.
Zgodnie z pierwotnymi planami ośrodki leczenia dla chorych na COVID-19 miały się jeszcze mieścić w Nowym Domu Zdrojowym oraz Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA (dawny Continental).
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!