Nie żyje ks. Władysław Jaróg
Ks. Władysław Jaróg zmarł w czwartek (11 listopada) w wieku 88 lat. Kapłanem był od ponad 63 lat, z tego prawie 40 lat pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej Górnej. W 2003 roku przeszedł na emeryturę i pozostał w tej parafii w charakterze rezydenta. Po przyjęciu święceń kapłańskich pracował jako wikariusz w parafiach: Chomranice, Rzezawa i Dąbrowa Tarnowska. Od lipca 2020 roku ks. Władysław Jaróg przebywał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.
Jutro (13 listopada) o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Nieczajnej sprawowana będzie msza święta pogrzebowa za śp. ks. Władysława Jaroga. Bezpośrednio po jej zakończeniu ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione na cmentarz w Pilźnie, gdzie nastąpi pochówek. Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Władysławowi Jarogowi, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.
PRZECZYTAJ: Koronawirus w kościele w Niedźwiedziu. Pilny komunikat sanepidu
- Ks. Władysław Jaróg urodził się 13 maja 1933 roku w Słotowej, jako syn Henryka i Agnieszki z domu Wójcik. Egzamin dojrzałości złożył w Pilźnie w 1953 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 czerwca 1958 roku, w Tarnowie.
Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Chomranice (od 15 lipca 1958 roku), Rzezawa (od 10 lipca 1961 roku) i Dąbrowa Tarnowska (od 1 sierpnia 1964 roku). W dniu 31 marca 1966 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnej. Urząd proboszcza parafii Nieczajna pełnił do 22 sierpnia 2003 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta.
W lipcu 2020 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 25 listopada 1969 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 20 grudnia 1983 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.