NIE ŻYJE ksiądz redemptorysta z Tuchowa! Był zakażony koronawirusem

i

Autor: Prowincja Warszawska Redemptorystów W krakowskim szpitalu zmarł zakażony koronawirusem redemptorysta o. Jan Rzepiela

NIE ŻYJE ksiądz redemptorysta z Tuchowa! Był zakażony koronawirusem

2020-06-19 23:19

Nie żyje ksiądz redemptorysta z Tuchowa zakażony koronawirusem. To pierwszy przypadek zgonu spowdowanego chorobą COVID-19 we wspólnocie dotkniętej epidemią SARS-CoV-2. Ojciec Jan Rzepiela zmarł w piątek, 19 czerwca w krakowskim szpitalu, gdzie od kilku dni przebywał w stanie ciężkim. Miał 75 lat, a dwa lata temu obchodził jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. Data pogrzebu ojca Rzepieli jeszcze nie jest znana.

Zmarł o. Jan Rzepiela

Tuchowscy redemptoryści poinformowali, że w piątek 19 czerwca zmarł ojciec Jan Rzepiela, który był zakażony koronawirusem. W związku z infekcją zakonnik trafił do krakowskiego szpitala, gdzie jego stan uległ pogorszeniu i od kilku dni określano go jako ciężki.

Ojciec Jan Rzepiela miał 75 lat, a dwa lata temu obchodził jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. Data pogrzebu kapłana jeszcze nie została ustalona. 

Łącznie zakażonych koronawirusem jest prawie 40 redemptorystów z Tuchowa, 25 sióstr józefitek z pobliskiego Domu Pogodnej Jesieni oraz pensjonariusze tego ośrodka.

Kim był o. Jan Rzepiela?

O. Jan Rzepiela (senior) urodził się 16 stycznia 1945 r. w Szymbarku k. Gorlic, pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 15 sierpnia 1964 r., a święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1970 r.

Pracował najpierw jako katecheta w Toruniu (1970-1971) oraz jako katecheta i wikariusz w Tuchowie (1971-1975). W 1975 r. rozpoczął studia w Katedrze Teologii Fundamentalnej KUL, uzyskując w 1978 r. tytuł licencjata na podstawie pracy Mitologiczna interpretacja Ewangelii w ujęciu Andrzeja Niemojewskiego. Następnie rozpoczął studia doktoranckie, ale już w 1979 r. został przeniesiony do Tuchowa w charakterze wykładowcy teologii fundamentalnej, ekumenizmu i religiologii w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów.

W latach 1984-1990 pełnił funkcję przełożonego domu nowicjatu w Lubaszowej, kontynuując nadal wykłady w WSD Redemptorystów i w nowicjacie Sióstr Służebniczek Dębickich w Tuchowie. Był też odpowiedzialny za budowę kościoła św. Gerarda w Lubaszowej.

W 1990 r. został przeniesiony do Tuchowa, a w 1997 r. ponownie do Lubaszowej. Od 2000 r. pracował w Paczkowie, natomiast od 2014 r. był ponownie członkiem wspólnoty redemptorystów w Tuchowie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Wysłali dary dla Armenii i Gruzji

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki