Roman Ciepiela

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa Prezydent po wyjściu ze szpitala nie wróci od razu do swoich obowiązków

Prezydent zgromił wodociągi

Roman Ciepiela kazał oszczędzać energię miejskim spółkom. Jedna została skarcona

2022-10-10 9:41

Roman Ciepiela nakazał miejskim spółkom oszczędzanie energii. Zarządzenie prezydenta Tarnowa zostało wydane z powodu gigantycznego wzrostu kosztów prądu oraz ogrzewania. Przy okazji Ciepiela zgromił Tarnowskie Wodociągi, które - zdaniem samorządowca - oświetlając swoją siedzibę powodują nadmierne zużycie energii. Miasto jest mniejszościowym akcjonariuszem Tarnowskich Wodociągów.

Tarnów. Oszczędności w miejskich spółkach. Prezydent Ciepiela wydał zarządzenie

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował w mediach społecznościowych o wydanym przez siebie zarządzeniu dotyczącym oszczędzania energii w podległych sobie jednostkach, w tym w miejskich spółkach. Dyrektorzy i prezesi mają wdrożyć programy, które pozwolą na zmniejszenie zużycia energii, a co za tym idzie, wprowadzenie oszczędności. Przy okazji Ciepiela zgromił Tarnowskie Wodociągi, ilustrując swój wpis zdjęciem mocno oświetlonego budynku spółki przy ulicy Narutowicza. Samorządowiec zarzucił wodociągom, że w ten sposób marnotrawią energię, a koszty utrzymania spółki w dużej mierze ponoszą mieszkańcy Tarnowa. Wydałem zarządzenie zobowiązujące dyrektorów jednostek organizacyjnych Tarnowa do wdrożenia programów oszczędzania energii. Niestety nie wszystkich ono dotyczy. W Tarnowskich Wodociągach Miasto Tarnów nie ma większości w kapitale spółki. Większość mają razem: Gmina Skrzyszów, Gmina Tarnów, Grupa Azoty S.A. Apeluję do większościowych udziałowców, aby wpłynęli na sposób zużycia energii przez spółkę. To w zdecydowanej większości wpłaty mieszkańców Tarnowa za wodę utrzymują Tarnowskie Wodociągi. Nie ma zgody na marnotrawienie prądu! - napisał na FB Roman Ciepiela.

Kto jest właścicielem Tarnowskich Wodociągów? Miasto musi liczyć się ze wspólnikami

Spółka Tarnowskie Wodociągi ma czterech współwłaścicieli, którzy dysponują zróżnicowaną liczbą udziałów. Największym udziałowcem jest Tarnów, jednak miasto nie dysponuje liczbą udziałów pozwalającą na posiadanie większości. Mniejsi akcjonariusze, czyli gmina Tarnów, gmina Skrzyszów oraz Grupa Azoty S.A. działając wspólnie mogą przegłosować miasto Tarnów. Dokładna struktura właścicielska w Tarnowskich Wodociągach przedstawia się następująco:

  • Gmina Miasta Tarnowa - 161 463 udziałów,
  • Gmina Tarnów - 81 824 udziałów,
  • Gmina Skrzyszów - 54 364 udziałów,
  • Grupa Azoty S.A. w Tarnowie - 42 100 udziałów.
Sonda
Czy ceny energii wkrótce spadną?
Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki