Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Bochni akt oskarżenia przeciwko Michałowi T., który kilka miesięcy dopuścił się profanacji w kościele w Nowym Wiśniczu. Mężczyzna wtargnął do świątyni, gdy była tam sprawowana msza święta i zniszczył zabytkowy krzyż z figurą Chrystusa, głośno dając przy tym upust swoim emocjom.
- Podczas sprawowanej Mszy świętej w kościele w Nowym Wiśniczu złośliwie przeszkadzał w wykonywaniu aktu religijnego Kościoła Katolickiego w ten sposób, że krzycząc wszedł do prezbiterium, a następnie celowo przewrócił na posadzkę zabytkowy krucyfiks pochodzący z przełomu XVII/XVIII wieku i wpisany do rejestru zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie - opisuje występek oskarżonego Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.
Michał T. przyznał się do zarzuconego mu czynu i wyraził żal. Swoje zachowanie tłumaczył stanem psychicznym, w jakim się wówczas znajdował. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jego bliscy częściowo pokryli już straty materialne wyrządzone w świątyni przez mężczyznę.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- Strona internetowa pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Zabójstwo 16-letniego Szymona w Tarnowie. W miejscu tragedii płoną znicze
