Tarnowski szkieletor wystawiony na sprzedaż. Cena za wieżowiec zwala z nóg

i

Autor: Nieruchomości Orange Tarnowski szkieletor ma 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Łącznie to 4 965 metrów kwadratowych powierzchni.

Nieruchomości

Tarnowski szkieletor wystawiony na sprzedaż. Cena za wieżowiec zwala z nóg

2024-05-13 21:56

Wielokondygnacyjny budynek biurowy znajdujący się w ścisłym centrum Tarnowa został wystawiony na sprzedaż. Pozbyć się go planuje firma telekomunikacyjna Orange, która jednocześnie chce sobie zagwarantować prawo utrzymania funkcjonującej na nieruchomości infrastruktury technicznej. Cena za tarnowskiego szkieletora zwala z nóg!

Tarnów. Orange wystawiło szkieletora na sprzedaż. Cena zwala z nóg

Mało który budynek w Tarnowie wzbudza tak duże emocje! Wieżowiec znajdujący się w ścisłym centrum miasta i należący do firmy telekomunikacyjnej Orange jest nazywany tarnowskim szkieletorem ze względu na mało reprezentacyjny wygląd oraz psucie krajobrazu tarnowskiej starówki. Miejska legenda głosi, że wieżowiec specjalnie został zbudowany w tym miejscu, żeby... zasłonić katedrę kłującą w oczy komunistycznych dygnitarzy.

Budynek powstał w latach 70. ubiegłego wieku i służył Telekomunikacji Polskiej, przejętej następnie przez Orange. To właśnie francuski gigant w dalszym ciągu włada szkieletorem, choć aktualnie chce się go pozbyć. Na jednym z portali została wystawiona oferta. W opisie czytamy między innymi, że w skład nieruchomości wchodzą: budynek biurowy o pow. użytkowej 4806,50 m² i budynek techniczny (agregatornia) o pow. użytkowej 158,4 m². Łączna powierzchnia budynków to więc 4964,9 m². Obiekt biurowy posiada 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Jest wyposażony w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, telefoniczną i odgromową. Chętny na zakup musi się liczyć z dużym wydatkiem. Orange za tarnowskiego szkieletora życzy sobie 5,5 mln zł. W dodatku potencjalny kupiec musi się zgodzić na dodatkowe warunki! Poniżej dalsza część artykułu.

Maszkarony w Tarnowie

Szkieletor do kupienia, ale nie cały

Okazuje się, że tarnowski szkieletor wciąż pełni ważną rolę dla funkcjonowania infrastruktury technicznej. Właśnie z tego powodu Orange wymaga od nabywcy nieruchomości zgody na ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego na konkretnych częściach nieruchomości.

Firma telekomunikacyjna w dalszym ciągu chce mieć prawo użytkowania części dachu, elewacji i gruntu. Orange chce również użytkować 1702,85 m² powierzchni wewnątrz obiektu oraz uzyskać służebność przesyłu na powierzchni 443,83 m². Potencjalny nabywca musi się również liczyć z innym ograniczeniem w dysponowaniu nieruchomością. Sam budynek nie jest co prawda zabytkiem, lecz znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. 

QUIZ. Kiedyś Tarnów był stolicą województwa. Co wiesz o tamtych czasach?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Tarnów został stolicą województwa?
Wystawa Accelerating Science w Krakowie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki