Zlekceważyła czerwone światło i zderzyła się z drezyną. Szokujące zachowanie 43-latki

i

Autor: KMP Nowy Sącz zdjęcie poglądowe / Za swoje zachowanie 43-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Zlekceważyła czerwone światło i zderzyła się z drezyną. Szokujące zachowanie 43-latki

2022-05-13 10:09

Szokujące zachowanie 43-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego! Prowadząca samochód osobowy kobieta totalnie zlekceważyła czerwone światło przed przejazdem kolejowym i doprowadziła do kolizji z drezyną. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawczyni incydentu została ukarana przez policję mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Zlekceważyła czerwone światło i zderzyła się z drezyną. Szokujące zachowanie 43-latki

W środę (11 maja) na przejeździe kolejowym w Chomranicach (powiat nowosądecki) doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Kierująca peugeotem 43-letnia kobieta wjechała na przejazd kolejowy, mimo że sygnalizacja świetlna świeciła się na czerwono. Kobieta, jak gdyby nic zlekceważyła podstawową zasadę bezpieczeństwa i doprowadziła do kolizji z drezyną. Na szczęście podczas kraksy nikt nie ucierpiał, niemniej aż strach pomyśleć, jakie konsekwencje miałoby nieodpowiedzialne zachowanie 43-latki, gdyby po torach zamiast drezyny poruszał się wtedy pociąg. 

Wyjaśnieniem okoliczności incydentu zajęli się sądeccy policjanci. Ustalili oni, że zarówno kierująca osobówką mieszkanka powiatu nowosądeckiego, jak i maszynista byli trzeźwy. Za spowodowanie kolizji kobieta została ukarana mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ: 37-latka zginęła w Ładnej pod Tarnowem! Miała ogromnego pecha. Citroena wyrzuciło na ogrodzenie

Każdego roku w Polsce na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Przestrzeganie tych zasad pomaga uniknąć tragedii na przejazdach kolejowych:

  1. Żółta naklejka PLK - Naklejka jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na każdej z nich znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów. 
  2. Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd! Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora. Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.
  3. Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie możesz kontynuować jazdy!
  4. Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe.
  5. Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość! Zaczekaj, abyś mógł sprawdzić, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg.
  6. Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności! Pociąg ma zawsze pierwszeństwo.
  7. Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!

ZOBACZ: Interwencja saperów w Żabnie. Wojenna pamiątka znaleziona podczas budowy [ZDJĘCIA]

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za kierownicą?
Ogromny pożar pod Grójcem. W wyniku podpalenia spłonęło prawie 100 hektarów lasu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki