POLSKA - PERU

- Same jesteśmy zaskoczone, że tak łatwo poszło, bałam się, że będzie ciężej – przyznaje Anna Werblińska (26 l.) po rozbiciu Peru 3:0 (25:10, 25:15, 25:16).

dodano 2-11-2010

Takiego spacerku nikt się nie spodziewał. Polskie siatkarki obawiały się trochę spotkania z Peru, które urwało seta i Japonii, i Serbii, tymczasem zmiotły rywalki w trzech szybkich setach do 10, 15 i…

Mecz Polska – Peru miał jeden emocjonujący moment, ale... poza parkietem: gdy trener Jerzy Matlak bezskutecznie próbował wprowadzić na boisko naszą drugą libero Paulinę Maj.

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata w Japonii. Po trzech krótkich setach rozbiły Peru 3:0 i zapewniły sobie awans do drugiej rundy turnieju.