RECENZJA

Film „Dziewczyny z Dubaju”, którego premiera odbyła się w poniedziałek budzi wiele emocji. Produkcja inspirowana jest książką Piotra Krysiaka, który ujawnił ciemną stronę polskiego show-biznesu, obra…

dodano 24-11-2021

Na co warto wybrać się do kina w ten weekend? Sprawdźcie, jakie premiery filmowe będzie można zobaczyć w kinach 12 maja. Superbohaterka "Wonder Woman"

dodano 2-6-2017

Skoncentrowane serum do twarzy C+D Lirene to kosmetyk, którego zadaniem jest rozświetlenie skóry, poprawa jej jędrności i nawilżenie. Jaka jest moja opinia? Przeczytaj poniżej.

dodano 14-4-2017

Opinię publiczną od kilku miesięcy zaprząta zjawisko tzw. reprywatyzacji warszawskiej, w mediach to temat numer jeden, obecny choćby we wczorajszych serwisach telewizyjnych, jako jedna z pierwszych w…

dodano 10-12-2016

Prof. Grzegorz Motyka to bez wątpienia najwybitniejszy i jeden z najbardziej wyważonych badaczy relacji polsko-ukraiński w latach 40. XX w. Jego książki o tej tematyce to zawsze rzeczowy i pozbawiony…

dodano 3-11-2016

Ha-Joon Chang, koreański ekonomista wykładający na Cambridge znów zabiera nas w podróż pod prąd utartych wyobrażeń o ekonomii. Tym razem rozprawia się – jak zawsze błyskotliwie – z neoliberalną wiarą…

dodano 2-11-2016

„Nazistki” to książka o wielce obiecującym tytule.

dodano 7-6-2016

Do książek wydanych po śmierci znanych autorów zawsze trzeba podchodzić sceptycznie. Zebrane w jednym miejscu ich teksty rozproszone najczęściej bywają nieudanymi próbami odcinania kuponów od sławy z…

dodano 31-5-2016

„Wiek imperium” to ostatnia część opus magnum brytyjskiego historyka Erica Hobsbawma, która zamyka jego opowieść o narodzinach nowoczesnego, kapitalistycznego świata. Autor prowadzi nas przez ostatni…

dodano 27-5-2016

Chiny od jakiegoś już czasu są światowym mocarstwem – jednym z głównych rozgrywających zarówno w kwestiach politycznych, jak i gospodarczych. Ta świadomość powoli do Polski dociera, a papierkiem lakm…

dodano 27-5-2016

Znana z doskonałego reportażu historycznego o oblężeniu Leningradu Anne Reid, tym razem prowadzi nas przez poplątane dzieje Ukrainy.

dodano 25-5-2016

Radzieckie republiki w Azji Środkowej były odległymi, zapomnianymi przez Boga i ludzi rubieżami imperium. Władze w Moskwie interesowały się raczej z rzadka, traktując je głównie jako   źródło surowcó…

dodano 24-5-2016

Vaclav Smil to pochodzący z Czech kanadyjski naukowiec, który od lat, łącząc warsztat wielu dyscyplin naukowych, niestrudzenie bada wpływ człowieka na otaczający nas świat. Jego pozycję w debacie pub…

dodano 28-4-2016

Stefan Starzyński to w zbiorowej wyobraźni Polaków bohaterski prezydent Warszawy, który jako jedyny najwyższy urzędnik państwowy nie uciekł ze stolicy przez niemiecką nawałą we wrześniu 1939 roku. Pr…

dodano 28-4-2016

Mało jest postaci historycznych, które doczekały się tak wielkiej bibliografii na swój temat, jak Józef Stalin. Po co więc pisać nowe książki na temat polityka, o którym, wydawałyby się, wiadomo już …

dodano 18-3-2016

VII symfonia Dmitrija Szostakowicza to jeden z największych triumfów propagandowych ZSRR w czasie II wojny światowej. Utwór poświęcony oblężonemu przez Niemców Leningradowi wbrew wszystkim i wszystki…

dodano 9-3-2016

Nierówności społeczne od jakiegoś czasu nie są już przedmiotem troski frustrowanych lewicowców, których nikt nie chce słuchać. Kryzys finansowy przeorał myślenie o ekonomii i dogmatach, które od pocz…

dodano 24-1-2016

Od czasów uprowadzenia przez izraelskie służby ukrywającego się w Argentynie Adolfa Eichmanna w powszechnej świadomości to kraje Ameryki Południowej funkcjonowały jako bezpiecznie schronienie dla naz…

dodano 9-12-2015

Prekariat to pojęcie, które coraz częściej gości w debacie społeczno-ekonomicznej. Czym zatem jest prekartiat? To – zdaniem Guya Standinga, który to je ukuł – rodząca się i coraz liczniejsza klasa sp…

dodano 9-12-2015

Benjamin Hall jako niezależny korespondent od lat opisuje wojny i konflikty. Od jakiegoś czasu specjalizuje się w tematyce Bliskiego Wschodu. Był tam, kiedy z politycznego i społecznego chaosu w Irak…

dodano 27-11-2015

W podziękowaniach zamieszczonych na końcu „13 pięter” Filip Springer z wdzięcznością pisze o tych, którzy powstrzymywali jego zapędy rewolucyjne, w które łatwo popaść, kiedy pisze się o problemie mie…

dodano 13-11-2015