17-letnia Amelia z sukcesem w Pucharze Polski! Do Torunia przywiozła medal

Autor: nadesłane 17-letnia Amelia z sukcesem w Pucharze Polski! Do Torunia przywiozła medal

Sportowcy

2024-09-11 11:13

W dniach 7-8 września w Sochaczewie odbył się XV Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorek im. Tadeusza Naskręta. Zawody dobrze będzie wspominać 17-letnia Amelia Bagniewska z Torunia, która wywalczyła srebrny medal w kategorii -63 kg.

W turnieju brało udział 205 judoków z 3 krajów i 75 klubów. Bardzo dobry wynik odniosła Amelia Bagniewska, reprezentująca klub UKS Kodokan Toruń. 17-latka wystartowała pod okiem trenera Romana Wiwatowskiego i zdobyła srebrny medal w najliczniejszej kategorii juniorek, przegrała tylko walkę finałową w dogrywce z najlepszą zawodniczą turnieju - Emilią Wołkowicz z AZS Gliwice. Wcześniej pokonała Magdalenę Schenk z GKS Czarni Bytom i Polę Gazecką z klubu Simba Reda.

Srebrna medalistka na co dzień trenuje w klubach UKS Kodokan Toruń i Bushi Toruń, pod okiem trenerów Ewy i Romana Wiwatowskich oraz Dariusza Huczuk.

Sukcesy zawodniczek z Torunia w Sochaczewie

Warto dodać, że w kategorii +78kg dobrze spisała się Karolina Matusiak z TKS Judo Toruń. Ona również zajęła drugie miejsce. W tej kategorii startowały trzy zawodniczki. Wszystkim przedstawicielkom grodu Kopernika życzymy dalszych sukcesów!