Podpalacz z Torunia zatrzymany

i

Autor: KMP w Toruniu Atak podpalacza w centrum miasta! "Ogromne szkody"

Policyjne

Atak podpalacza w centrum miasta! "Ogromne szkody"

2025-03-25 12:12

W niedzielę (23 marca) w nocy doszło do groźnego pożaru w centrum Torunia. 61-letni mężczyzna podpalił wiatę śmietnikową, a ogień szybko rozprzestrzenił się na pobliskie samochody. Straty materialne są ogromne. Sprawca został zatrzymany i aresztowany. Grozi mu wyższa kara, bo jest recydywistą - informuje st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Spis treści

  1. Toruń: Atak podpalacza w centrum miasta
  2. 61-latek za kratkami

Toruń: Atak podpalacza w centrum miasta

Do zdarzenia doszło przy ulicy Przy Kaszowniku. Policjanci z komisariatu Toruń-Śródmieście otrzymali zgłoszenie o pożarze wiaty śmietnikowej. Na miejscu okazało się, że ogień zajął również kontener na ubrania i dwa zaparkowane pojazdy. - Zebrane przez śledczych w tej sprawie dowody, w tym oględziny z udziałem biegłego z dziedziny pożarnictwa wskazywały, że mogło dojść do celowego podłożenia ognia - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z biura prasowego KMP w Toruniu. Przełom w tej sprawie nastąpił względnie szybko. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.

61-latek za kratkami

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 61-letniego mieszkańca Torunia. Nie było żadnych wątpliwości.

24 marca podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący wywołania pożaru, który spowodował straty w wielkich rozmiarach - dodaje st. sierż. Sebastian Pypczyński z biura prasowego toruńskiej komendy.

25 marca sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. - To recydywista, dlatego, za popełnione przestępstwo grozi mu wyższa kara pozbawienia wolności - podsumował st. sierż. Pypczyński.

Pożary to obecnie emocjonujący temat w Toruniu. Przypomnijmy, że trwa postępowanie w sprawie pożaru pustostanu przy ulicy Grudziądzkiej. Więcej o tym piszemy w naszym serwisie. Zdjęcia do tego tematu znajdziecie pod tekstem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Super Express Google News

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki