O akcjach, które miały swój szczęśliwy finał, a przede wszystkim o skutecznych działaniach swoich kolegów informuje nas mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu. Tym razem "odwiedzamy" posterunek w Złejwsi Wielkiej, gdzie obecnie służy trzynastu funkcjonariuszy. Jak się okazuje - nie zostali oni stróżami prawa przez przypadek, a policjantami są również po służbie.
Uratował desperata na Moście Fordońskim. Sierżant Bartosz Różański bohaterem!
Takie historie redakcja "Super Expressu" bardzo lubi. Pokazują, że policjanci nie są obojętni na los drugiego człowieka. Jakiś czas temu sierżant Bartosz Różański wracał do domu po służbie. Na skraju drogi, na Moście Fordońskim, zauważył siedzącego mężczyznę, który był mało widoczny, nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjant zatrzymał się obok niego i zapytał, czy coś się stało. 65-latek zwierzył się funkcjonariuszowi, że zamierza skoczyć z mostu, bo nie widzi sensu, by dalej żyć.
- Mężczyzna był pijany. Sierżant Różański zadzwonił pod numer alarmowy 112 i powiadomił dyspozytora o tej sytuacji. Na miejsce przyjechali miejscowi policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Dzięki temu, że stróż prawa nie pozostał obojętny, desperat trafił szybko pod opiekę lekarzy psychiatrów, którzy mogli udzielić mu fachowej pomocy podczas kryzysu - wyjaśnia mł. asp. Dominika Bocian z biura prasowego KMP w Toruniu.
Policjanci ze Złejwsi Wielkiej uratowali człowieka!
To nie jedyna historia z pozytywnym finałem, przy której działali policjanci ze Złejwsi Wielkiej. Kilka dni później, w godzinach wieczornych, młodszy aspirant Mateusz Urban pełnił służbę w ramach dyżuru, sierżant sztabowy Kamil Korpalski oraz sierżant sztabowy Michał Skomra przygotowywali się do patrolowej służby nocnej. W pewnym momencie policjanci usłyszeli dziwne dźwięki, dobiegające z sąsiednich pomieszczeń, przypominające wołanie o pomoc. Posterunek sąsiaduje z kilkoma mieszkaniami, a lokatorzy są znani policji.
- Wszyscy mundurowi zareagowali błyskawicznie. Pobiegli w kierunku mieszkania, skąd ponownie usłyszeli niepokojące dźwięki, ale lokator nie otwierał. Policjanci wiedzieli, że sąsiad miewał problemy ze zdrowiem, więc podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Wezwali na pomoc pogotowie ratunkowe oraz strażaków, którzy pomogli w dostaniu się do środka - relacjonuje mł. asp. Bocian.
Wewnątrz, na podłodze, funkcjonariusze znaleźli przytomnego mężczyznę, z którym nie mogli nawiązać logicznego kontaktu. - Dzięki czujności policjantów ratownicy medyczni zdążyli udzielić pomocy mieszkańcowi Złejwsi, który był w stanie zagrażającym życiu i wymagał pilnej hospitalizacji - podsumowuje funkcjonariuszka.
- Jedną z najważniejszych motywacji do wstąpienia do służby jest chęć niesienia pomocy innym. Policjanci z posterunku w Złejwsi Wielkiej udowodnili, że kierują się troską o bezpieczeństwo drugiego człowieka zawsze, nie tylko podczas zleconych interwencji - podkreśla oficer prasowa KMP w Toruniu.
Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.