Nowy tydzień i prognoza pogody na poniedziałek - 31 sierpnia. Jak zwykle w godzinach porannych analizujemy to, co nas czeka w najbliższych godzinach. Weekend bynajmniej nie należał do spokojnych. O skutkach burzy w Warszawie mówiło się w całym kraju. Czy teraz będzie spokojniej? Niestety prognoza pogody IMGW bynajmniej tego nie sugeruje. Meteorolodzy alarmują - będziemy potrzebować parasoli, a nawet chować się przed piorunami. Pod galerią ze zdjęciami analizujemy prognozę pogody na 31.08.2020 z uwzględnieniem najważniejszych czynników - opadów, burzy, temperatur i warunków biometeorologicznych. Uwaga - wichury również dadzą się we znaki.
Spis treści
- Prognoza pogody na poniedziałek (31 sierpnia) - temperatura
- Prognoza pogody na poniedziałek (31 sierpnia) - burze i deszcz
- Prognoza pogody na poniedziałek (31 sierpnia) - wichury i biomet
Prognoza pogody na poniedziałek (31 sierpnia) - temperatura
- Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie, około 20°C na zachodzie i w centrum do 27°C na południowym wschodzie - przekazują eksperci IMGW na oficjalnej stronie Instytutu.
Najcieplejszym dużym miastem będzie w poniedziałek Rzeszów - termometry wskażą tam nawet do 25°C. Na drugim biegunie znajdują się okolice Gdańska - tam wygląda to o wiele bardziej jesiennie. Wypoczywający nad morzem muszą się liczyć z temperaturami rzędu 18 stopni.
Prognoza pogody na poniedziałek (31 sierpnia) - burze i deszcz
- W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na północnym wschodzie, a po południu na północy i zachodzie przelotne opady deszczu i lokalnie burze - czytamy w serwisie IMGW.
Uwaga - IMGW prognozuje kolejne ostrzeżenia dotyczące burz i silnych opadów deszczu. Obejmują one większość terenów Polski. Mapę znajdziecie TUTAJ.
Prognoza pogody na poniedziałek (31 sierpnia) - wichury i biomet
Specjaliści od pogody przekazują, że na początku tygodnia wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, zachodni, nad morzem północno-zachodni. - Porywy wiatru na ogół do 60 km/h, w burzach i w rejonach podgórskich do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 110 km/h - przekazują eksperci IMGW.
- W Polsce nadal utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne, jednak w drugiej połowie dnia oczekiwana jest stopniowa poprawa biotropii pogody do obojętnej - czytamy w serwisie Instytutu.
Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].
Polecany artykuł: