Internet i samobójstwo

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / CC Pixabay.com Dzieci szukają w internecie informacji, jak skutecznie się zabić. Przerażające ustalenia / Zdjęcie poglądowe

Okoliczności śmierci Ani i Kasi przerażają. Tego szukają w internecie dzieci

2021-10-22 14:14

Toruń i okolice. Kasia (15 l.) skoczyła z parkingu przy toruńskiej Plazie na betonowy chodnik. Zginęła na miejscu. Ania (12 l.) rzuciła się pod pociąg pod Toruniem. Nie miała żadnych szans na przeżycie. Dziewczynki się nie znały. Oprócz samobójstwa łączy je to, że informacji o tym, jak skutecznie się zabić miały szukać wcześniej w internecie.

Dzieci szukają w internecie informacji, jak skutecznie się zabić. Przerażające ustalenia

Obie te sprawy wstrząsnęły nie tylko czytelnikami toruńskiego oddziału "Super Expressu". Mówiła o nich cała Polska. Kasia chodziła do pierwszej klasy liceum. Chciała być prawnikiem. Pod koniec maja skoczyła z parkingu przy toruńskiej Plazie. Zginęła na miejscu. Kasia była bardzo wrażliwa. Dziewczyna dzień wcześniej posprzeczała się ze swoim kolegą. Policjanci po jej samobójstwie dokładnie przyjrzeli się jej wpisom w mediach społecznościowych. - Jeden wpis można zinterpretować jako wołający o pomoc i prośbę o niewyśmiewanie się z niej - mówi nam jeden z toruńskich śledczych. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Matka zadźgała Wojtusia i Janka, gdy wybudzili się ze snu. Szokujące ustalenia po zbrodni w Turzanach

12-latka rzuciła się pod pociąg koło Torunia

Ania swoje zdjęcie w mediach społecznościowych pokreśliła czarnym pisakiem. Miała dopiero 12 lat. Dwa tygodnie temu dziewczyna w swojej rodzinnej wsi rzuciła się pod pociąg. Wcześniej posprzeczała się ze swoją przyjaciółką. Dziewczyna miała być wyśmiewana przez rówieśników. Ci mieli ją nagrywać telefonami komórkowymi. W plecaku zostawiła list do przyjaciółki.

- Obie dziewczyny coś łączy - mówi "Super Expressowi" jeden z toruńskich policjantów. - Obie miały szukać informacji w internecie o tym jak się skutecznie zabić - zapewnia naszego dziennikarza funkcjonariusz.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy Polacy mają dostateczną wiedzę na temat depresji?
Uczyłam Magdę a teraz jej dziewczynki. Nic nie zapowiadało tragedii. Nauczycielka o podwójnym samobójstwie w Pułtusku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki