Twardy lockdown: co jeszcze może zamknąć rząd?
Jakie nowe obostrzenia zaczną obowiązywać, gdy rząd wprowadzi twardy lockdown? Co jeszcze może zostać zamknięte? Czy na Wielkanoc 2021 będzie wprowadzony zakaz przemieszczania? Zobacz szczegóły pod kolejnymi zdjęciami w galerii.
Czytaj także: Całkowity lockdown w Polsce. Oto nowe obostrzenia. Kiedy mogą wejść w życie? [KORONAWIRUS W POLSCE]
Zamknięte salony fryzjerskie
Rząd może się zdecydować na zamknięcie salonów fryzjerskich w ramach twardego lockdownu. Przypomnijmy, że fryzjerzy byli już zamknięci podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa w Polsce, więc bardzo prawdopodobne, że ponownie do tego dojdzie. Jeśli salony fryzjerskie zostaną zamknięte, dla wielu osób będzie to oznaczało problem. O tym, jak obcinać włosy w domu przeczytasz w naszym artykule: Salony fryzjerskie zamknięte? Zobacz, co zrobić ze swoimi włosami
Zamknięte salony kosmetyczne
Podobnie jak salony fryzjerskie, zamknięte mogą zostać również salony kosmetyczne. Dla wielu pań i panów oznacza to przerwę w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych, czy robienia manicure'u hybrydowego.
Czytaj również: Lockdown Polska. Kiedy całkowity lockdown? Jest mowa o kluczowym czasie. Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?
Zamknięte sklepy meblowe i budowlane
Cały czas otwarte pozostają sklepy meblowe. Jeśli zostanie ogłoszony twardy lockdown, również one mogą zostać zamknięte. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak IKEA, BRW, Agata, czy Bodzio. Razem ze sklepami meblowymi nieczynne mają być także sklepy budowlane.
Zamknięte żłobki i przedszkola
Tego scenariusza boi się wielu rodziców. Zamknięte przedszkola w pierwszej fali pandemii koronawirusa w Polsce były jednym z największych problemów. Niestety, ten scenariusz może się powtórzyć: rząd rozważa również zamknięcie żłobków i przedszkoli.
Zakaz przemieszczania się
Cały czas możliwy jest także scenariusz wprowadzenia zakazu przemieszczania się, szczególnie w okresie Wielkanocy 2021. Rząd rozważa wprowadzenie po raz kolejny takich obostrzeń. Przypomnijmy jednak, że w przypadku poprzedniego zakazu przemieszczania się, Sąd Najwyższy orzekł, że był on niezgodny z prawem. Zgodnie z orzeczeniem SN, ustanowienie zakazów ograniczających wolności konstytucyjne w rozporządzeniu było niezgodne z prawem.