Hobby w CV - jak je napisać?

i

Autor: materiały prasowe Hobby w CV - jak je napisać?

Hobby w CV - jak je napisać?

2018-12-19 11:16

Hobby w CV - jak je napisać?

Odpowiednio sformułowane hobby w naszej aplikacji do potencjalnego pracodawcy może wzbudzić u niego większe zainteresowanie naszą osobą, czy nawet zaintrygować go. W odpowiedziach na oferty pracy opisujmy szczerze nasze hobby, a szanse na rozmowę kwalifikacyjną staną się większe. Jak to zrobić? Warto zastosować się do rad, jakie ma dla nas pracuj.pl. 

  1. Nie ubarwiaj!

Wygląda to naprawdę interesująco, jeśli w naszym CV wspomnimy coś o tym, że interesuje nas na przykład kultura duńska. Oczywiście pod warunkiem, że znamy znacznie więcej jej wytworów niż tylko film „Gang Olsena”. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej takie rzeczy mogą bardzo łatwo wyjść na jaw. Nie wpisujmy zatem jako nasze zainteresowania czegoś, o czym nie potrafilibyśmy szerzej opowiedzieć.

  1. Nie bądź banalny!

Potencjalni pracodawcy, czy też może znacznie częściej osoby zajmujące się rekrutacją, nie raz w otrzymanych aplikacjach widzą te same rzeczy. Mowa tu chociażby o standardowym „muzyka, książka, film”. Nierzadko piszą to ludzie, którzy od dawna nie mieli z tymi sprawami żadnego kontaktu. W każdym bądź razie nie bądźmy tak bardzo ogólni. Jeśli np. książki są istotnie naszą pasją to warto wymienić chociażby kilka ciekawych pozycji, które ostatnio przeczytaliśmy.

  1. Uważaj co wpisujesz!

Warto o swoich zainteresowaniach pisać w CV, ale są sytuacje, kiedy o pewnych rzeczach lepiej jest w ogóle nie wspominać. Niektóre hobby mogą zostać potraktowane przez potencjalnego pracodawcę, jako poważne ostrzeżenie przed zatrudnieniem nas. Za klasyczne przykłady uchodzą te, które mogą bezpośrednio kojarzyć się z poważnymi uzależnieniami, jak np. alkohol czy też zamiłowanie do gier hazardowych. Niekoniecznie możemy się w ten sposób prezentować, jako potencjalnie dobrzy kandydaci do pracy.

  1. Niech hobby mówi o Tobie!

Dobrze będzie, jeśli potraktujemy nasze zainteresowania w CV, jako pewnego rodzaju dopełnienie innych informacji o nas, które zamieszczamy w tym dokumencie. Jeżeli np. ubiegamy się o stanowisko kierownicze to warto wspomnieć o zainteresowaniu na przykład piłką nożną. Wszak w jednym i drugim przypadku bardzo ważna jest współpraca z resztą zespołu. Ponadto pokazujemy, że nie boimy się podejmować wielkich wyzwań.

  1. Bądź gotów na rozmowę!

Było już o tym wspomniane w pierwszym punkcie. Zainteresowania istotnie mogą się pojawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej – z czego bezpośrednich korzyści nie musi uzyskiwać tylko i wyłącznie osoba, z którą przychodzi nam rozmawiać. Rozmowa o nich może być doskonałą okazją do tego, aby móc się w jej trakcie odprężyć. Potraktujmy zatem zainteresowania w CV jako zaczątek przyjemnej rozmowy. W takich sytuacjach może się okazać, że praca jest na wyciągnięcie ręki.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki