Pomorzanin Toruń - Chemik Police 4:2, zdjęcie poglądowe

Autor: Toruń Projekt Miasto Pomorzanin Toruń - Chemik Police 4:2, zdjęcie poglądowe

Horror przy Bema! Pomorzanin Toruń wyszarpał wygraną z Chemikiem Police [Wideo]

2021-05-08 19:59

Pomorzanin Toruń toczy walkę o utrzymanie w 3. Lidze gr. 2. Podopieczni Damiana Bławata podejmowali w sobotę (8.05.2021) drużynę Chemika Police. Trzy punkty były obowiązkiem ekipy z grodu Kopernika. Udało się, ale łatwo z pewnością nie było. Zobaczcie podsumowanie na se.pl/torun.

Horror przy Bema! Pomorzanin Toruń wyszarpał wygraną z Chemikiem Police

W 27. kolejce 3. Ligi gr. 2 "Pomorek" podejmował jedną z najsłabszych drużyn sezonu 2020/21 - Chemika Police. Gospodarze byli faworytami i wiedzieli, że jeśli chcą skutecznie walczyć o utrzymanie to pokonanie tego rywala jest obowiązkiem. Tymczasem w 6. minucie przyszedł zimny prysznic. Mikołaj Midzio dał prowadzenie gościom i ekipa Damiana Bławata miała pod górkę. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Pomorzanin Toruń trzymał wszystko co najlepsze na kwadrans między 51. a 66. minutą. Najpierw z rzutu wolnego przepięknie trafił Więckowski, a później dwukrotnie bramkarza Chemika pokonał Kacper Rybacki. Było 3:1 i wydawało się, że gospodarze uspokoili sytuację. Nic bardziej mylnego.

W 76. minucie Kamil Piskorski otrzymał żółtą kartkę za ostry faul w środku pola. To było drugie napomnienie dla tego zawodnika, więc musiał opuścić boisko. W 85. minucie dobre dośrodkowanie wykończył Dominik Dąbrowski i zrobiło się 3:2.

Chemik ruszył do ataku, ale nadział się na kontrę, którą w doliczonym czasie gry wykończył Paweł Karbowiński. Bezcenne trzy punkty zostały w Toruniu i kibice Pomorzanina mogą na moment odetchnąć. Pod tekstem znajdziecie zapis transmisji z sobotniego meczu. Warto zobaczyć, bo emocji nie brakowało!

Pomorzanin Toruń - Chemik Police 4:2 (Więckowski 51', Rybacki 55', 65', Karbowiński 90+4', Midzio 6', Dąbrowski 85')