Wichura na polu

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons IMGW: Wichury do 100 km/h i nie tylko! Podwójny alarm meteo dla województwa kujawsko-pomorskiego / Zdjęcie poglądowe

IMGW: Wichury do 100 km/h i nie tylko! Podwójny alarm meteo dla województwa kujawsko-pomorskiego

2021-07-14 9:36

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia i innych rejonów województwa kujawsko-pomorskiego. Na terenie naszego regionu obowiązuje podwójny pomarańczowy alarm IMGW. Synoptycy ostrzegają przed upałem i burzami z gradem. Przed nami bardzo niespokojne godziny. Więcej szczegółów na se.pl poniżej.

IMGW: Wichury do 100 km/h i nie tylko! Podwójny alarm meteo dla województwa kujawsko-pomorskiego

Mieszkańcy kujawsko-pomorskiego znów będą mierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Prognoza pogody na najbliższe godziny nie wygląda zbyt optymistycznie. Potwierdzamy to śledząc mapę ostrzeżeń IMGW, która w przypadku Bydgoszczy, Torunia i okolic świecie się na pomarańczowo. Od 13 lipca, od godziny 13:00 obowiązuje alert drugiego stopnia dotyczący upałów. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C - informuje Michał Szewczyk, synoptyk IMGW-PIB. Na tym niestety nie koniec. 

Czytaj też: OGROMNY pożar w Grudziądzu. CHMURA DYMU nad miastem! Co się dzieje? [ZDJĘCIA]

W środę (14.07.2021) IMGW opublikował kolejne ostrzeżenie dla województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem chodzi o burze z gradem, którym będą towarzyszyć konkretne wichury. Należy zachować szczególną ostrożność. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniane jest na 80%. Komunikat wygasa 15 lipca o godzinie 4:00, możliwe są aktualizacje. 

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane - wyjaśnia Maria Poświata, ekspert IMGW-PIB.

Pamiętajmy, aby w czasie burzy zachowywać szczególną ostrożność. Nie szukajmy schronienia pod drzewami i ograniczmy używanie urządzeń elektrycznych. Poniżej zamieszczamy przydatną grafikę, przygotowaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zalecamy regularne śledzenie komunikatów meteo.

Burza - poradnik RCB

i

Autor: RCB Burza - poradnik RCB
Sonda
Czy boisz się burzy?
Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki