WNOPiB UMK dla WOŚP. To już tradycja
Przedstawiciele Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu - wykładowcy i studenci aktywnie włączają się w finały WOŚP. W 2024 wspierający Orkiestrę licytowali pamiątki od Szymona Marciniaka, profesora Dudka i nie tylko. W styczniu 2025 roku można "zgarnąć" m.in. pamiątki związane z Natalią Kaczmarek, Bartoszem Zmarzlikiem, Mirosławem Ziętarskim (medaliści olimpijscy z Paryża), sędzią Bartoszem Frankowskim z Torunia i profesorem Romanem Bäckerem. Były dziekan wydziału regularnie przekazuje swoje legendarne krawaty. Do akcji dołączyli również studenci i absolwenci, którzy dobrze pamiętają budynek przy ul. Batorego. Specjalnie dla nas, licytacje omówił profesor Wojciech Peszyński, który od lat koordynuje akcję. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.
Profesor Wojciech Peszyński: Bez krawatów profesora nie ma imprezy
Z profesorem Peszyńskim rozmawiała nasza dziennikarka Marta Łazarska. Wykładowca zdradził, że ciekawe przedmioty przekazali m.in.:
- sędzia Bartosz Frankowski z Torunia (złoty medal Mistrzostw Europy 2024),
- medalista z Paryża Mirosław Ziętarski (absolwent Bezpieczeństwa Narodowego, koszulka z autografem),
- bokserka olimpijka z Paryża Aneta Rygielska (koszulka z autografem).
Wspierający WOŚP "rzucą się" na legendarny krawat!
Można licytować tradycyjny krawat od profesora Romana Backera. Jeśli kiedyś zabraknie tych krawatów, to prawdopodobnie nie będzie imprezy. Zawsze podczas WNOPiB dla WOŚP jest krawat byłego dziekana. Proponujemy też trening strzelecki z nowym rzecznikiem UMK, Patrykiem Tomaszewskim - przekazał nam Peszyński.
Dlaczego ten krawat jest tak popularny? Wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii i wszystko będzie jasne. Ciekawych przedmiotów jest o wiele więcej. Profesor Maciej Siwicki zaprasza na trening samooobrony, a profesor Joanna Marszałek-Kawa na... kawę. Więcej aukcji znajdziecie w tym miejscu.
WNOPiB dla WOŚP. Nie tylko licytacje
W dzień finału, czyli w niedzielę odbędzie się turniej futsalowy. Piłka nożna w hali to propozycja, z której można skorzystać w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Strzałowej. Turniej zaplanowano w godzinach 09:00-17:30. - Po raz pierwszy gramy po lewej stronie Wisły. Turniej piłki nożnej to nasza stała impreza, nie było jej tylko podczas pandemicznego finału WOŚP. Dla dzieci będą warkoczyki, malowanie twarzy, nachosy, popcorn, kiełbaska z grilla, dobra grochóweczka, dmuchany zamek i szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych - zdradza profesor Peszyński.
A co będzie się działo na starówce? Szczegółowy plan imprezy w grodzie Kopernika prezentujemy tutaj. W tym roku WOŚP gra dla onkologii i hematologii dziecięcej.